Autor Zpráva
Darker
Profil
http://jmareda.sweb.cz/javaskousecka.php
- V hlavičce mám nadefinováno kódování windows.
- Uloženo ve stajném formátu
- globální nastavení server sweb totéž

Akuste si ale klepnout na uložení skriptu, a do pole jméno napsat něco dlouhého (aby to skript neschválil).
Vyskočí hláška plná černých hnusotek. Je poslaná z php skriptu. Hádejte v jakém kódování...
Napadá Vás jak je možné že to přesto přesevšechno blbne.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Darkera:
Ten PHP skript vrací obrázek? Content-Type: image/jpeg? Nechci pitvat, jak funguje zrovna $.post (to je jediná věc, kvůli které linkuješ stošedesátikilové jQuery?), ale jaké kódování odpovědi by měl ten AJAX předpokládat? Pokud XMLHttpRequest stahuje data ve špatném kódování, je skoro vždy na vině chybějící charset ve zmíněné HTTP hlavičce.
joe
Profil
Jak Chamurappi napsal, vracíš obrázek a jako charset vidím UTF-8, takže žádné kódování Windows,
Darker
Profil
Aha. Vrátit obrázek je můj trik jak se zbavit reklamy... Pokud je header jako obrázek, sweb tam reklamu nedá, a já to mám pak jednodužší.
A jak to mkám udělat? Mám do hlavišky nastavit ještě charset?
Taurus
Profil
Neporušuješ náhodou pravidla blokováním reklamy na neplaceném swebu?
Darker
Profil
Ne. Prostě posílám obrázek, to není proti pravidlům.
Taurus
Profil
Pokud máš webovou stránku, na které nezobrazuješ reklamu a nemáš přitom program Plus, porušuješ pravidla.
Darker
Profil
Taurus:
nezobrazuješ reklamu
To je jedna věc, a druhá věc je, jakým způsobem přenáším data mezi skripty. Krom toho je to moje věc a tvoje zbytečná starost.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Darkera:
A jak to mkám udělat? Mám do hlavišky nastavit ještě charset?
Obrázek s charsetem? Netvrdím, že to nebude fungovat, ale připadá mi to uhozené.
Proč na text nepoužiješ obyčejný text/plain? Do něj se snad HTML kód s reklamou nevkládá, ne?


Reaguji na Taura:
On se nesnaží blokovat reklamu na stránce, ale vyhnout se jejímu přidání do dat, která stahuje a zpracovává dodatečně JavaScriptem (nemusí je ani chtít zobrazit). Což je docela smysluplná snaha…
Taurus
Profil
Dobře, pak chápu.
Jen k té Darkerově poznámce... je moje věc se zajímat o případnou nekalou praktitku.
Darker
Profil
Taurus:
je moje věc
Ne na cizím hostingu a cizím webu. A už vůbec ne, když si předtím nepřečteš, o co vlastně jde.

Chamurappi:
text/plain
To mě nenapadlo, zkusím. Ale charset fungoval :D
Taky jsem si řikal, že je to kravina ale šlo to.
Taurus
Profil
Darker:
Slušně jsem se ptal a citoval.
Tvoje uvažování je zábavné. Až uvidím skutečné porušení pravidel na cizím hostingu, tak nemám právo upozornit? A jistě, že na cizím. Přece nebudu upozorňovat na svůj...
Petr ZZZ
Profil
Darker:
Řekl bych, že Taurova poznámka spadá pod svobodu projevu a navíc se to vysvětlilo, ne?
Darker
Profil
Já mu nezakázal něco říct. Toliko sem podotkl, že to nesouvisí s mým dotazem, a že to není jeho věc. Samozřejmě, upozornit na to když někdo porušuje pravidla může.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0