Autor Zpráva
king26
Profil
Ahoj, narazil jsem na zvláštní věc.

Potřebuji odkázat na celou tabulku. Jelikož odkaz na tabulku nejde v IE, vyřešil jsem to odkazem napozicovaným přímo nad tabulku.

Ale - v IE (ve všech verzích) odkaz mizí nad textem v tabulce. Nastavil jsem odkazu z-index 99, tabulce z-index 2 a nepomáhá to.

Máte s tím někdo zkušenost, popřípadě poradíte řešení?

Díky. :)
panther
Profil
king26:
dodej odkaz na web.
Petr ZZZ
Profil
Nejsem jasnovidec, ale odhaduji to na syntaktickou chybu. Přečti si, jak se dělají záložky. Jinak viz panther: Ukaž!
king26
Profil
Živá ukázka zde.

Jsou to ty tabulky s tarify. Přes celou tabulku je odkaz. V IE ale odkaz mizí nad textem.
panther
Profil
king26:
v různých prohlížečích je různě vysoký řádek. Navíc, toto přestane fungovat i v prohlížečích, které nezoomují, ale zvětšují písmo - tabulka se natáhne, odkaz ne.

Použij normálně <a href=""><table>…</table></a> a do stylů přidej a {cursor: pointer;}


Jelikož odkaz na tabulku nejde v IE
můžeš být, prosím, konkrétnější?
king26
Profil
panther:
můžeš být, prosím, konkrétnější?
Pokud dám odkaz na celou tabulku, jak nastiňuješ ty, tak v IE se to sice jako odkaz chová (ve stavové liště vidím, na jaký odkaz by to přešlo kdybych kliknul), ale můžu se uklikat jak chci, na tu stránku se to prostě nedostane..

Nevím, jak jinak bych to tedy vytvořil. Leda nějakou konstrukcí JavaScriptu.
panther
Profil
king26:
aha, to jsem ani netušil (podobné konstrukce nepoužívám). Viděl jsem cíl odkazu ve stavovém řádku a nedošlo mi, že tabulka do odkazu opravdu nepůjde. Myslel jsem, že se ti nemění kurzor (na textu zůstává textový, pokud jej nenastavíš).

Možností máš více:
- nepoužívat tabulku, pak bude fungovat odkaz. Tabulka je zde IMHO zbytečná.
- použít JS <table onclick="window.location.href='http://seznam.cz';">, nebude fungovat s vypnutým JS

Osobně bych se přikláněl k té první.
king26
Profil
panther:
nepoužívat tabulku, pak bude fungovat odkaz. Tabulka je zde IMHO zbytečná.
Jdu na to, ale stejně mě to připadá divný. Řešení se snad na toto najít musí.
Petr ZZZ
Profil
Blokový odkaz se už zde porůznu diskutoval a skutečnost, že odkaz je defaultně řádkový prvek, byla opakovaně kritizována (až podle HTML5 je validní i blok v odkazu). Pár těch diskusí:

Jak vložit div do odkazu - validita
IE: blokový odkaz & blok v odkazu
Odkaz přes celý div, text vedle obrázku
Div coby odkaz, a {display:block}, validita, kurzor a tak
Odkaz z DIVu
Odkaz s použitím DIV bloku
Validní nadpis jako odkaz?
Davex
Profil
[#4] king26:
V tvém případě by měl pomoci fígl v podobě průhledného obrázku na pozadí odkazu.
Bubák
Profil
Nejjednodušší by bylo dát do každé buňky tabulky odkaz. Tabulka není rozsáhlá, právě naopak, takže by to bylo schůdné řešení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0