Autor Zpráva
Janeček
Profil *
Dobrý den pánové a dámy,
mám takový jeden dost blbý problémek.

Na svých stránkách mám odkazy, které jsem dal do ul li. Odkazy nemají žádné pozadí. Já potřebuji, že když nědo na ten odkaz najede myší tak se kolem odkazu rovnoměrně objeví jednobarevné pozadí. S tímhle problém nemám, ale problém je v tom, že to pozadí mi začíná na začátku textu v horním pravém rohu. Vlastně, že to pozadí je tak velké jak ten text. A to právě nechci. Zkoušel jsem i natvrdo nastavit velikost pozadí a nepomohlo to. Prosím neporadili byste mi?
Předem moc děkuji

<ul>
  <li><a href="#">Uvod</a></li>
</ul>


ul li {
text-decoration:none;
display:inline;
}


a:hover {
background-image:url(images/obraz.jpg);
width: 65px;
height: 28px;
}
ondra15
Profil
Janeček:
Zkus
a:hover
nastavit např.
padding: 10px
a barvu pozadí
background: #ccc
Janeček
Profil *
Tohle funguje, ale přecejenom byhc tam chtěl dát obrázek a nejlépe aby se odkaz vubec neposunul, takže bez paddingu. Co myslíte je to možné?
jenikkozak
Profil
Janeček:
tak se kolem odkazu rovnoměrně objeví jednobarevné pozadí“ „ale přecejenom byhc tam chtěl dát obrázek
Tak co chceš? Asi prostudovat si něco o pozadích. Také se najde nějaké povídání o paddingu a marginu.
Petr ZZZ
Profil
Janeček:
aby se odkaz vubec neposunul, takže bez paddingu.
Dej odkazu pro všechny stavy (a:link, a:hover, a:active, a:visited) stejný padding a rozdíly řeš pozadím. Tam, kde nechceš pozadí, dáš background-color:transparent; a máš odkaz, který se neposouvá.
Janeček
Profil *
Moc vám děkuji. Funguje. Dík moc!!!!!
Bubák
Profil
Petr ZZZ:
Dej odkazu pro všechny stavy (a:link, a:hover, a:active, a:visited) stejný padding
Méně ukecané a pro většinu lidí i přehlednější je nastylovat element a a pro a:hover, a:active, a:visited deklarovat jen změny.

Tam, kde nechceš pozadí, dáš background-color:transparent;[
Méně ukecaná je background: none;, "zruší" veškeré pozadí.

Při background-color:transparent; se zruší jen barva pozadí, ostatní vlastnosti pozadí zůstanou nedotčeny.
Petr ZZZ
Profil
Bubák:
Díky za doplnění. Ještě mě napadlo, nešlo by vlastně tam, kde má být pozadí stejné jako u okolního textu, definici background i background-color vůbec vynechat?
(Příklad: test 26; podobné téma: nastavení odkazu)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0