Autor Zpráva
Joan
Profil
Zdrojový kód určité stránky si potřebuji přepsat tak, aby se neprovedl, nýbrž názorně zobrazil. S typickými znaky < a > problém vůbec nemám, ale zjistila jsem, že od okamžiku použití první složené závorky z kódu v Javascriptu se mi zbytek textu až na konec zobrazuje v PSPadu oranžovým písmem (má to znamenat Template), pokud mám správně nahrazeny entitami i špičaté závorky kolem slova script. Zobrazení na stránce je správné, ale těžko se potom orientuji v tom pouze oranžovém textu.
Hledala jsem entitu za { a } ale zřejmě neexistuje. Přitom by mi to pomohlo, protože stačí složenou závorku nahradit obyčejnou a PSPad zobrazuje správně.
Co jsem prosím přehlédla?
tiso
Profil
Joan: je to chyba PSPadu, resp. externej knižnice na zvýrazňovanie kódu. Riešenie je na autorovi knižnice.
Joan
Profil
tiso:
"je to chyba PSPadu"
Ach tak, to mě nenapadlo. Ale zase na druhou stranu těší, že to není chyba moje ;-)
Moc Ti děkuju!
_es
Profil
Joan:
Hledala jsem entitu za { a } ale zřejmě neexistuje.
Každý znak sa dá zapísať pomocou entity, len treba poznať jeho poradové číslo v znakovej sade unicode.
U týchto znakov sú to čísla 123 a 125.
Entity sú: &#123; alebo &#x7b; pre znak { a &#125; alebo &#x7d; pre znak }.
Joan
Profil
_es:
"len treba poznať jeho poradové číslo v znakovej sade unicode"
Ty jsi poklad! Já často píšu složené závorky jako Alt+123 a Alt+125 ale nevěděla jsem, že právě od této kombinace je odvozen zápis entity. Vyzkoušela jsem a PSPad hned změnil barvu. Děkuji!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0