Autor Zpráva
Rernst
Profil *
Zdravím,
Nevíte nikdo prosím jak odstranit tuto chybu, nějak na to nemůžu přijít.
web
Odkaz na validaci
Prosím poraďte
Petr ZZZ
Profil
Zkus český validátor, tam jsou chyby popsané podrobně a srozumitelně.
Rernst
Profil *
To mi bohužel vůbec nepomohlo, jde mi pouze o ten .org validator.
Opravdu nikdo neví?
Dranel
Profil
Zkus český validátor, tam jsou chyby popsané podrobně a srozumitelně.
Rernst
Profil *
Jak jsem psal, tak český validátor mi také nepomohl..
Dranel
Profil
Nuže. Otevři český validátor a mrkni, co ti oznamuje za chyby. Tyto chyby oprav. Následně se podívej na oficiální validátor, jestli má ještě něco proti. :-)
Rernst
Profil *
Cz validátor píše:
Řádek 277, znak 1337: element "DIV" není dovolen na tomto místě.

div class='error_message' align='center'>Request error</div>");jQuery("span#sb_st
                                        ^

Uvedený element se objevil někde, kde jeho existence není žádaná. Může jít o nekorektní zanoření elementů nebo také jejich překřížení.

Jedna z běžných příčin této chyby je používání XHTML syntaxe v HTML dokumentu. Kvůli pravidlům HTML o implicitním zavírání značek může mít tahle chyba kaskádový efekt a vyvolat řadu dalších chybových hlášek.


Jak to mám opravit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Rernsta:
Oprav první nahlášenou chybu a tahle zmizí.
Petr ZZZ
Profil
Rernst:
Pouhým otrockým opravováním kódu tvé stránky podle návodu validátoru jsem se z původně 5 chyb a 205 varování dostal během pár minut na 3 chyby a 1 varování. Zkopíruj celý kód do políčka pro přímý vstup a začni opravovat chyby, na které ti dává validátor přesný návod. Často opravíš jednu chybu a zmizí třeba 50 chybových hlášení.
Rernst
Profil *
Tak z 1 chyby mam zatim 8 :D Ale snad se mi povedou odstranit..
Rernst
Profil *
Potřeboval bych poradit, když si najdu místo, kde by měla být chyba, tak tam je toto
<?php wp_head(); ?>

Nevíte kde to mám hledat?
Keeehi
Profil
Hledej v dokumentu toto "function wp_head". (popřípadě v includovaných souborech)
Rernst
Profil *
a nevíte někdo, který konkrétně soubor, už mi jde z toho hlava kolem
Keeehi
Profil
Rernst:
Nevím, protože nevím, jak vypadá ten kód. (A ani to raději vědět nechci.)
Rernst
Profil *
Ok :D
dušan
Profil *
prosím o rady odstranění chyb

web
validace original
validace česká
panther
Profil
dušan:
jsou popsané. Většina varování pochází od přebytečných lomítek (v HTML se elementy lomítkem neukončují), první řádek (doctype) nahraď za <!doctype html>.

Pak pokračuj, chyby jsou popsány česky a srozumitelně.
dušan
Profil *
Díky za radu ale nějak mi to nefunguje, pokuď to dobře sleduji tak mám řádej 1.<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?><!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
a pořád mi to hlasí chybu tak nevím no, nějak mi to není moc srozumitelné.
panther
Profil
dušan:
používáš HTML, místo celého prvního dlouhého řádku dej (zkopíruj) toto: <!doctype html>. A odmaž ta lomítka, zbavíš se všech (nebo většiny, neprocházel jsem to celé) varování.

A nebo se na validitu vykašli, pokud ti web funguje. Nezáleží na ní.
dušan
Profil *
já nevím asi jsem totálně blbej, nefunguje mi to :) Když odmažu některá lomítka přestane mi fungovat web, takže další sranda.
dušan
Profil *
a náhodou řádek 190 nevíš co stím múže být ?
Keeehi
Profil
dušan:
S tebou je to těžký když ignoruješ rady. panther ti už 2x psal, co máš udělat s prvním řádkem. Že na to kašleš je tvůj problém.
dušan
Profil *
Keeehi:
šel jsem tady pro radu a ne že na to seru. Jak jsem psal, když udělám Řádek 190, znak 107: element "LINK" není dovolen na tomto místě.
le.css" rel="stylesheet" type="text/css"> <!--<link href="http://www.itesin.cz/mo... tak mi stránky správně nejdou, takže každá rada dobrá a čím více hlav více názoru
Keeehi
Profil
dušan:
Je potřeba začít tím prvním řádkem, podle kterého se rozhoduje, jak se bude validovat. Máte nějaký závažný důvod, proč to potřebujete mít xhtml?

S tím link je to naprosto jednoduché, není povolen na tom místě, kde ho máte. Šoupněte ho do hlavičky a bude klid.
panther
Profil
Keeehi:
Máte nějaký závažný důvod, proč to potřebujete mít xhtml?
nemá tam xhtml, jen v doctypu.

dušan:
když element není někde povolen, koukni se na JPW, kde má správně být. Není nic jednoduššího.
dušan
Profil *
díky za všechny rady, zkusím se stím poprat, možná že to bude i tím že je to redakční sys.joomla1.5 který jede na html 1., a já si stáhnul šablonu + komponenty na xhtml 4. No nějak to zvládnu, jinak díky moc

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0