Autor Zpráva
MaxDJs
Profil *
Zdravím,

bylo by možno poradit nějáký způsob vložení většího množství checkboxů? Zkouším dělat rezervační systém sedadel a mám 500 sedadel na každém ze dvou pater. A nechce se mi dávat ručně chechkbox pro všech 1000 sedadel. Jako podklad mám na pozadí plán sálu.
xmark
Profil
1. musí to být na jedné stránce?
2. co znamená ručně? To je na dva cykly, ne?
MaxDJs
Profil *
1. JJ musí
2. ručně znamená, že si ty checkboxy umístím ručně ve WISIWYG editoru

Šlo by to udělat, že bych měl v poli v PHP uložený top pozici v pixelech, left pozici v pixelech a označení sedadla a procházel bych to pomocí cyklů. Ale to bych zase musel mít 1000 polí (1000 řádků). Hledám řešení, které by mělo co nejméně řádků.

Zde je plán sálu, který mám na pozadí: http://jip.xhaven.net/images/RepreMost.gif
xmark
Profil
MaxDJs:
to bych zase musel mít 1000 polí (1000 řádků)
Ne, to bys potřeboval 500 řádků krát tři pole: ID, x, y

Hledám řešení, které by mělo co nejméně řádků.
Neumím si představit žádný rozumný důvod. Pro databázi je 500 řádků (nebo 50.000 řádků) o třech číselných polích drobnost.

A ještě k realizaci v html: Jestli chceš mít kolem každého stolu těch cca 8 checkboxů, tak se ti tam nejspíš nevejdou.
MaxDJs
Profil *
JJ vejde. Tohle je 1. verze, já mám druhou a tam jsou stoly dál od sebe. Tuhle verzi jsem se dal jen aby bylo vidět, jak ten plán vypadá.

Bylo by aspoň mi možno poradit, jak nejjednodušeji odchytit souřadnice?

Děkuji za odpověď
xmark
Profil
MaxDJs:
jak nejjednodušeji odchytit souřadnice

Dobrá otázka. Možná by bylo nejrychlejší napsat si na to JS, který by umožnil pochytat těch 500 kliknutí a při každém vypsat souřadnice.
Keeehi
Profil
MaxDJs:
A nešlo by využít toho, že u <input type=image> se odesílají souřadnice kliknutí?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0