Autor Zpráva
WMPopi
Profil
Hezké sváteční odpoledne,
chtěl bych se poradit - mám od grafika návrh, který nejde nijak jednoduše rozřezat na jednotlivé elementy, myslíte si, že je rozumné uložit stránku do jednoho obrázku (okolo 300 kB)? V html samozřejmě vytvořit sémantickou strukturu, odkazy napozicovat...
xmark
Profil
Velmi pravděpodobně ne. Když ukážeš ten obrázek, dostaneš lepší radu a možná tady i najdeš kodéra.
Str4wberry
Profil
To se takhle nedá přesně říct, chce to vidět ten obrázek.
WMPopi
Profil
Myslel jsme spíš obecně, poslední dobou se častěji setkávám s "omalovánkama" :-) Kupříkladu tento:

http://projekty.stampidesign.cz/delnicky-dum/subpage.html

Obsahová část je jasná, ta musí být natahovací a vůbec, tam je to v pohodě. Ale mrkněte například na záhlaví - přijde mi hloupé to rozřezávat na logo, kus půllitru, vršek zpět na rozcestník.. protože když to poskládám vedle sebe, tak je pak podle mě velká pravděposodbnost že se to někde rozpadne, o kousek pošoupne.. Kdežto když to udělám jako jeden obrázek a napozicuju na to průhledný odkazy (logo, zpět na rozcestník) a ty pak ujedou, není to tak moc problém..
shaggy
Profil
WMPopi:
přijde mi hloupé to rozřezávat na logo, kus půllitru, vršek zpět na rozcestník
Väčšina ľudí si myslí, že naučiť sa dobre HTML a CSS je len o tom, že sa človek naučí pár tagov atď. Lenže to najťažšie je, naučiť sa správne rozvrhnúť stránku, vedieť si predstaviť, ako to celé "nasekať".

protože když to poskládám vedle sebe, tak je pak podle mě velká pravděposodbnost že se to někde rozpadne
Tvoj predpoklad je nesprávny. Ak je stránka urobená dobre, nemôže sa to rozpadnúť.

Rozhodnutie, či jednotlivé časti uložíš samostatne závisí vždy od konkrétneho prípadu. Ak má byť logo klikateľné, je nezmysel, aby bolo súčasťou jedného obrázka, ktorý tvorí hlavičku. Naopak ak ide o nejaký grafický prvok, ktorý nenesie žiadnu informáciu a tým, že ho necháme ako súčasť väčšieho obrázku, ušetríme pár kB, vtedy je tento postup opodstatnený.
WMPopi
Profil
shaggy:
Ak má byť logo klikateľné, je nezmysel, aby bolo súčasťou jedného obrázka, ktorý tvorí hlavičku.

Myslíš? Kdyby to logo tvořilo samostatný celek, tak není co řešit, ale když je to logo grafickou součástí záhlaví, nepřijde mi jako nesmyslné to ukládat jako celek.. Klikací logo je samozřejmostí, často vídám řešení průhledného blokového odkazu..
shaggy
Profil
WMPopi:
Myslíš?
Nemyslím, viem to.
Ako by si urobil logo, keby si mal jeden veľký obrázok na pozadí? Vytvoril by si jeden odkaz, ktorému by si dal pevnú šírku a výšku a ten odkaz by nič neobsahoval? Si si istý, že toto je to správne riešenie?
Taurus
Profil
Brzdil bych se slovy "viem to". Tomu odkazu by se napozicovalo pozadí z hlavičky a díky z-indexu spanu v odkazu by se text objevil pod obrázkem – není problém ani s vyplými obrázky/styly.
Může to být dokonce i lepší řešení díky absenci dalšího obrázku (navíc duplikovaného).
shaggy
Profil
Taurus:
Myslím, že zaťažovať ho s nejakými obrázkovými sprite-mi nemá teraz zmysel. Veľakrát dokážem ušetriť množstvo kB práve tým, že oddelím logo od pozadia. Preto boli moje slová "viem to" opodstatnené.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0