Autor Zpráva
vaciky
Profil
Ahoj,vytvořil jsem 2 základní web. stránky -> interier a interier1. Nejde mi zřídit odkaz "Programy" ve stránce interier, který by mě přesměroval na stránku interiér1. Možná je to pro někoho z Vás banalita tak bych ocenil,kdyby mi někdo poradil se zdrojovým kódem. Děkuji
Petr__
Profil *
vaciky:
tak bych ocenil,kdyby mi někdo poradil se zdrojovým kódem
Tak ho sem alespoň vložte...
Petr__
Profil *
A projděte si toto http://www.jakpsatweb.cz/odkazy-html.html
V zásadě je třeba pochopit absolutní a relativní odkazování a necpat do názvů souborů (těch html stránek) diakritiku a mezery.
vaciky
Profil
Petr_:

<A HREF="interier1.htm">Programy a ceny</A>
Petr__
Profil *
vaciky:
A soubory interier1.htm a interier.htm jsou ve stejné složce? Oba končí na ".htm" (ne třeba ".html")?
vaciky
Profil
Petr_:
Ano,ve stejné složce,oba končí příponou .htm A po spuštění to nereaguje. zkusil jsem i <A HREF="adresa uložení na disku">Programy a Ceny</A> a přepne to ale nelze zobrazit.
Petr__
Profil *
vaciky:
A po spuštění to nereaguje.
...a přepne to ale nelze zobrazit.
To je dost nejasný popis problému. Tak sem raději překopírujte celé adresy obou těch stránek tak, jak je vidíte v adresním řádku prohlížeče, a celý kód obou stránek.
Petr__
Profil *
Jinak pokud používáte "adresu uložení na disku", tak mimo váš počítač (tedy i na webu) to samozřejmě fungovat nebude.
vaciky
Profil
Problém vyřešen,našel jsem vzor kódu a zkusil ho a funguje to tak jak má. Velice děkuji za Váš čas,který jste mi věnoval. Vím,že kdo tomu rozumí víc se nad tím pozasměje. Snažím se vše vyhledat na webu,abych zbytečně neotravoval ostatní,tady jsem si ale už nevěděl rady. Díky.
Petr__
Profil *
Ten html kód odkazu jste měl za splnění podmínek v [#5] dobře a nebyl důvod, aby to nefungovalo. Škoda, že se nepodělíte s tím, jak jste to vyřešil, třeba by to zajímalo i někoho jiného.
vaciky
Profil
Našel jsem vzor kódu <a href="stranka.htm">Odkaz na stranka</a> Kde "stranka.htm" byla v mém případě soubor Interier1.htm a odkaz se nacházel v souboru Interier pod názvem Programy a ceny následné znění kódu tedy vypadalo takto <a href="Interier1.htm">Programy a ceny</a>
Chyba byla myslím v názvu souboru Interier1,kde je nejspíš zapotřebí rozlišovat malá a velká písmena.
Keeehi
Profil
vaciky:
nejspíš zapotřebí rozlišovat malá a velká písmena
Ano, proto je nejlepší všechny názvy psát malými písmeny anglické abecedy a nepoužívat mezery.
soucekgns
Profil
Jen bych vás chtěl upozornit, že při zobrazování internetové stránky uložené v počítači, si každý prohlížeč tvoří vlastní cestu! Některý to bere bez mezer, některý z mezerami, některý se speciálními znaky...
Tak pak bacha na ty odkazy!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0