Autor Zpráva
frauen
Profil *
Zdravím,

narazil jsem na problém. Upravil jsem svůj web na <!DOCTYPE html> a použil <meta charset="UTF-8">, tedy na HTML5.

Používal jsem formuláře, kde byl prázdný atribut action, což znamenalo zpracování v daném skriptu (stránce).

Nyní při přechodu na HTML5 mám při validaci chybu.

Neporadí mi někdo, co s tím, prosím?

Děkuji.
panther
Profil
frauen:
Neporadí mi někdo, co s tím, prosím?
vykašlat se na validitu, nesejde na ní.
frauen
Profil *
panther:
Píše to jen, že nesmí být prázdná. Když odstraním atribut action uplně tak to funguje, validita je také správná, ale nevím zda je to správné řešení a zda nemohou nastat nějaké problémy? Či zda existuje nějaké jiné řešení?
shaggy
Profil
frauen:
Ak ti to tak veľmi vadí, je problém do action vpísať adresu tej stránky, na ktorej je formulár?
panther
Profil
frauen:
pokud to funguje, tak to nech. Případně, používáš-li PHP, můžeš tento atribut doplnit o adresu poskládanou ze $_SERVER (abys ji po případném přesunu na jinou doménu nemusel měnit). Ale spíše bych se na validitu vykašlal.
frauen
Profil *
shaggy:
Ak ti to tak veľmi vadí, je problém do action vpísať adresu tej stránky, na ktorej je formulár?
O to mi právě jde, zda musím vyplnit adresu stránky nebo zda můžu atribut zcela vynechat. Navíc pokud bych případně někdy přesouval web a atribut tam neměl tak nemusím nic upravovat. Jen nevím, zda to nemá nějaké zápory a nemohl nastat nějaký problém?
shaggy
Profil
frauen:
Navíc pokud bych případně někdy přesouval web a atribut tam neměl tak nemusím nic upravovat
Nikto nehovorí, že tam musíš mať absolútnu adresu, čo takto použiť relatívnu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na frauena:
Atribut action ve skutečnosti nikdy nebyl povinný a ta zvyklost, která tě nyní obtěžuje ve validátoru, vznikla jen kvůli validátorům a nedomyšlenosti v HTML 4, kde pánové z konsorcia nesmyslně označili action jako povinný. Žádný prohlížeč ho nikdy nevyžadoval, pokud vím. Na webech, které jsem doposud vyrobil, jsem ho nikdy neuváděl, protože jsem neměl důvod.
frauen
Profil *
Chamurappi:
Chápu to správně, že můžu být klidný a atribut action nepoužívat, pokud nebude potřeba?
Trejpa
Profil
frauen:
Pokud ho nepotřebuješ, tak ho nepoužívej.

Můžeš odkázat na ten stejný dokument pomocí kotvy: action="#"

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0