Autor Zpráva
peteo
Profil
Dobrý deň,

zaujímalo by ma, keď vložím metatag

<meta name="revisit-after" content="1 Days">

do súboru index.php, vyhľadávače (ktoré?) skontrolujú iba stránku index.php alebo celý web (resp. adresár so súborom index.php)?
Alebo treba metatag dať do všetkých súborov, ktoré chcem, aby boli vyhľadávačom "prejdené"?

Ďakujem.
Railbot
Profil
Robot vyhledávače projde všechny stránky, na které najde odkazy. Tento meta tag s tím nemá nic společného už jen z toho důvodu, že říká po jak dlouhé době má robot stránku opět navštívit a nikoli zda ji má vůbec navštívit. Meta tag tam nedávej, roboti na něj již dávno neberou ohled a tvé stránky navštíví znovu až sami uznají za vhodné (častá aktualizace obsahu, zpětné odkazy).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Railbota:
roboti na něj již dávno neberou ohled
Zajímavé je, že ani nikdy nebrali. Vymyslel ho jeden lokální vyhledávač ve Vancouveru, který hledal jen v rámci svého regionu a který už pár let nefunguje. Nikdo jiný ho nikdy nezohledňoval, přestože stovky zaručených SEO návodů dodnes tvrdí opak.
Railbot
Profil
Chamurappi:
Díky za rozšíření obzorů.
Petr ZZZ
Profil
peteo:
Projekt sitemaps.org nabízí ve formátu xml tag <changefreq>. Podle zmíněné stránky je projekt podporován m.j. společností Google, tak snad lze doufat, že to funguje alespoň tehdy, pokud údaje v <changefreq> odpovídají zhruba realitě. Podle specifikace má sice tento tag pro vyhledávač jen informační charakter („…considered a hint and not a command“), ale když už ho vymysleli, tak snad úplně zbytečný nebude.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0