Autor Zpráva
Moniis
Profil *
Ahoj všichni :) Nevíte někdo jak přesměrovat stránku na stránku zpět?
Když je třeba na index.html odkaz na stranka.html, tak aby se stranka.html přesměrovala zpátky na index.html (samozřejmě kdyby se z ní vešlo ze stranky soubor.html tak se přesměruje na tuhle stránku...)
Zkoušela jsem tam vložit history back ale nešlo to... nevíte někdo jak na to? Díky za odpovědi
panther
Profil
Moniis:
Zkoušela jsem tam vložit history back ale nešlo to
zkoušela jsi špatně, history.back přesně toto řeší.
Daniel V
Profil *
Záleží aj od toho, o aký prehliadač sa jedná, a ako vyzeral ten link, z ktorého si sa na tú druhú stranu dostala. Mám napríklad takú skúsenosť, že keď kliknem na link, ktorý má nastavený
target="_blank"
vo Firefoxe, alebo v Opere, tak novú stránku síce otvorí v novom okne tak, ako má, ale tú pôvodnú - rodičovskú - bez upozornenia zavrie. Napríklad tu na týchto stránkach, keď chcem pozrieť nejaký príklad z linku, ja si ho pozrieť môžem, ale stratím možnosť sa na tú pôvodnú stránku vrátiť. Keď sa chcem vrátiť, musím znova naštartovať prehliadač, a pracne hľadať, kde som vlastne bol.

V takomto prípade nepomôže ani
history.back
lebo nová stránka nemá historické pozadie. V Exploreri sa mi to ešte nestalo, že by som sa nemohol vrátiť. Tiež by mohol miekto znaleší povedať, či je to iba moja skúsenosť, alebo sa s týmto stretli aj iný používatelia týchto prehliadačov?
panther
Profil
Daniel V:
samozřejmě, pokud otevřeš nové okno či panel, nemůže mít historii - a historií zpět tedy nelze procházet. Zároveň by ale měla původní stránka zůstat otevřená (nemá důvod, aby se sama zavírala).
Daniel V
Profil *
S tým súhlasím aj ja, ale napríklad na tieto stránky nemôžem chodiť iným, ako Explorerom, lebo FF sa chová tak, ako som to už hore opísal. Žiaľ...
_es
Profil
Daniel V:
keď kliknem na link, ktorý má nastavený target="_blank" vo Firefoxe, alebo v Opere, tak novú stránku síce otvorí v novom okne tak, ako má, ale tú pôvodnú - rodičovskú - bez upozornenia zavrie.
Pôvodné okná zostávajú otvorené.

Napríklad tu na týchto stránkach, keď chcem pozrieť nejaký príklad z linku, ja si ho pozrieť môžem, ale stratím možnosť sa na tú pôvodnú stránku vrátiť.
Stačí snáď len to nové okno (alebo záložku, tab) zavrieť, nie? Že môžeš zavrieť len jeden tab a nie len celé okno vieš, alebo nie?
Daniel V
Profil *
_es:
Ano, viem. Teraz som preveroval FF, tak tam niekedy to funguje, ale nie vždy. V Opere ale rodičovské okno nezostane otvorené v žiadnom prípade, ani tab ani v žiadnej forme. Zistil som ale, že keď som stlačil na paneli tlačidlo "kaskáda", ukázali sa mi stránky aj tie, ktoré som navštevoval pred minulým týždňom. Ja bežne používam iba Explorer, preto táto vlastnosť z Operi mi nebola známa. Teda kto sa chce vrátiť v Opere na predošlú stránku, musí si vytvoriť kaskádu a tak sa môže zbaviť okna otvoreného z linku "blank". A tam vzadu je schované aj to predošlé navštívené okno.

Je to čudne zariadené, ale keď to má fungovať takto, tak je to aj tak dobre pre tých, ktorí sa rozhodli používať Operu.
wNi'
Profil *
Ja napríklad používam operu, a ešte sa mi nestal ožeby target=_blank fungoval zle. Rodičovská stránka mi vždy ostala na pozadí. Samozrejme lepšie ako sa spoliehať na blank je používať koliesko na myši :) (new tab)...

Možno som ale trošku nepochopil o čom sa točí, napáda mi aj, že myslíte "nové okno" ako prakticky nový prehliadač, čo neznášam na IE. Človek stráca orientáciu podľa môjho názoru (viď. IE 6 ktoré myslím nepoznalo multitasking).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0