Autor Zpráva
typekcz
Profil *
Mám stránku kde je iframe a v tom iframu je další iframe a já potřebuju mít odkaz v té stránce do toho iframu který je v tom iframu.
tak jestli chápete :) tak mi prosím pomožte
margin
Profil *
A ten rám, ve tvém případě vložený rám, neboli IFRAME, se snad nějak jmenuje.
_es
Profil
typekcz:
Mám stránku kde je iframe a v tom iframu je další iframe
Sú tá stránka, iframe a ďalší iframe načítané z rovnakého servera?
typekcz
Profil *
už mi to funguje
stačí napsat target a jméno rámu
myslel jsem že to tak nefunguje že tam musí být něco jako ram1/ram2 :D
typekcz
Profil *
ještě jsem se chtěl zeptat jestli jde ze stránky vytáhnout původní php kód
_es
Profil
typekcz:
stačí napsat target a jméno rámu
Skúšal si to vo viacerých prehliadačoch?
Obávam sa, aj v súvislosti s otázkou v [#5], že to tak nemusí všade fungovať.
Trejpa
Profil
_es:
Směřování odkazů targetem na jméno rámu uměly všechny prohlížeče podporující rámy od jejich vzniku. Bez této funkcionality by rámy k ničemu nebyly. Ty znáš nějaký prohlížeč, který rámy umí, ale neumí do nich směřovat odkazy?

typekcz:
ještě jsem se chtěl zeptat jestli jde ze stránky vytáhnout původní php kód
Ne. PHP kód není nikdy ve stránce, ale v souboru na serveru. Vyžádáním tohoto souboru se PHP kód nejprve zpracuje a výsledkem je HTML stránka.
_es
Profil
Trejpa:
Ty znáš nějaký prohlížeč, který rámy umí, ale neumí do nich směřovat odkazy?
Nie, len mám obavy, či odkaz cez target na iframe, vo vnútri iného iframe, načítaného z iného servera, funguje vo všetkých prehliadačoch podporujúcich target v odkazoch.
margin
Profil *
_es:
Problém by nastal, kdybys měnil JavaScriptem location.href v rámech napříč doménami, ale HTML takové omezení nemá.
_es
Profil
margin:
Problém by nastal, kdybys měnil JavaScriptem location.href v rámech napříč doménami, ale HTML takové omezení nemá.
Takže, máš overené, že odkaz s target, smerujúcim na iframe, vo vnútri iného iframe, načítaného z iného servera, v rôznych prehliadačoch bez problémov funguje, alebo to overené nemáš?
margin
Profil *
Beru to jako axiom, zábavu s pokusy o vyvrácení nechám jiným.
Trejpa
Profil
margin, _es:
Musím bohužel uznat, že má _es pravdu. Má to fungovat, ale nefunguje. Opera blokuje adresování rámu cizího serveru jako pokus o otevření nevyžádaného vyskakovacího okna. Předpokládám, že jde spíš o chybu než o chtěnou vlastnost prohlížeče. Ostatní prohlížeče mezi zanořeným iframe na vlastním a cizím serveru rozdíly nedělají.
_es
Profil
Trejpa:
Předpokládám, že jde spíš o chybu než o chtěnou vlastnost prohlížeče.
Skôr pôjde o nepovolené parazitovanie na cudzom webe, než o „chybu prehliadača“.
typekcz
Profil *
mám ještě jeden dotaz když nastavím přes .htaccess zaheslovaný přístup jde udělat že se nebude přihlašovat v tom okně které vyskočí a nebo to jde jenom když to budu mít zaheslované přes php?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0