Autor Zpráva
Hracho
Profil
Ahojte všetci, chcel by som Vás veľmi pekne poprosiť, mám web stránku v html, potreboval by som na stránku dať prílohu (katalóg výrobkov v PDF), aby si ju zákazníci mohli voľne stiahnúť napr. v PDF...
Vie mi prosím niekto poradiť ako na to?

Ďakujem.
ninja
Profil
Soubor PDF nahrajete na web, aby byl veřejně přístupný. Pak do stránky vložíte odkaz na daný soubor. Je vhodné u odkazu upozornit, že se jendá o PDF, případně pvest i náhledový obrázek, počet stran a datovou velikost.
Hracho
Profil
ninja:

Ďakujem takže súbor PDF nahrám na server, kde prevádzkujem stránku. Do súboru index respektíve do príslušnej stránky dám odkaz /ako prosím vyzerá hodnota odkazu, ktorý tam mám dať/ a dopíšem info o súbore PDF ako obrázok, počet strán a velkosť ?
panther
Profil
Hracho:
ako prosím vyzerá hodnota odkazu, ktorý tam mám dať
<a href="cesta-k-souboru/nazev.pdf">Odkaz na PDF (215kB)</a>

Osobně mi postačí, když na vím, že jde o PDF (buď je to v textu odkazu napsáno, nebo je před odkazem PDF ikonka) a velikost. Náhled ani počet stran mě většinou nezajímá (pokud nejsem v eshopu a nekupuji knihu, kde je náhled záhodno vložit). Ale je to jen názor na dodatečné informace.
Hracho
Profil
chlapci, nechcem byť otravný ale nie som v tomto moc zbehlý a ešte sa mám veľa učiť.

<a href="cesta-k-souboru/nazev.pdf">Odkaz na PDF (215kB)</a>

cesta-k-souboru to mám nahodiť ako? keď nahrám na server súbor katalog.pdf ?

Potom bude hodnota odkazu : /len neviem tu cestu odkazu - stačí mi to prosím ukázať na nejakom príklade aby som to pochopil/
<a href="cesta-k-souboru/katalog.pdf">Katalóg (215kB)</a>

ešte ma napadla jedná vec, ako tam zobrazím tu ikonku PDF

chlapci fakt Vám veľmi pekne Ďakujem.
Hracho
Profil
Hracho:
cvične mi to už nabehlo len cesta-k-souboru bude na servery iná, takže tam mi to iste nezobrazí.
panther
Profil
Hracho:
jaký bude tvar odkazu, nevím, nevím totiž, kam PDF nahraješ.

Příklad.
v adresáři, ve kterém máš HTML stránku, říkejme jí třeba index.html, si vytvoř adresář dokumenty a do něj nahraj soubor katalog.pdf.

v index.html bude bude cesta k němu dokumenty/adresar.pdf.

Ikonku si někde stáhni nebo vytvoř, a přidej jí k odkazu na background s příslušným levým paddingem. Nebo se na ní vykašli.

cvične mi to už nabehlo len cesta-k-souboru bude na servery iná, takže tam mi to iste nezobrazí.
přečti si něco o relativním odkazování.Základy se musíš naučit, nelze ti je na diskusním fóru vysvětlovat.
Hracho
Profil
panther:
veľmi pekne Ďakujem za ochotu.
Petr ZZZ
Profil
Máš dejme tomu stránku: www.jannovak.cz a na tu doménu si dáš soubor s výrobky; bude-li v kořenu (rootu) webu, bude mít tuto adresu:
www.jannovak.cz/vyrobky.pdf
Pardon, takto: http://www.jannovak.cz/vyrobky.pdf

A pak už jen napíšeš (na nějakou stránku) odkaz, třeba absolutně takto:
<a href="http://www.jannovak.cz/vyrobky.pdf">naše krásné PDF zdarma</a>, nebo s relativní cestou.

Ten soubor vyrobky.pdf musíš nějak vyrobit, na to jsou programy.
Je-li stále ještě něco nejasné, viz [#7] panther; základy se naučíš nejlépe na JPW.
panther
Profil
Petr ZZZ:
třeba absolutně takto
spíše relativně, absolutně to nepůjde ([#6]). Když už, tak od rootu, tedy /vyrobky.pdf.

Navíc tvůj odkaz <a href="www.jannovak.cz/vyrobky.pdf">naše krásné PDF zdarma</a> bude odkazovat jinam, než myslíš. A pro začínajícího Hracha to může být docela překážka. Vlastně neodkazuješ absolutně, ale relativně.
Hracho
Profil
chlapci ešte jedna vec ma napadla, ak to nahrám na server, bude to klasické pdf, že po kliknutí si to môžu buď stiahnuť alebo otvoriť alebo im to umožní iba otvoriť?
panther
Profil
Hracho:
není nic jednoduššího, než si vyzkoušet, jak se odkázané PDF bude chovat.
Hracho
Profil
panther:
jasné testujem to ale zatiaľ skúšobne mimo server /ešte musím dokončiť ten spomenutý katalóg/.
margin
Profil *
Záleží na nastavení prohlížeče. Patřičnou http hlavičkou jde vynutit výzvu ke stažení (nejen) PDF souboru.
Hracho
Profil
margin:
mne to na skúšobnej stránke ihneď otvorí novú stránku, na nej sa mi otvorí ten PDF súbor. Takže neviem, či mi to na servery ta možnosť stiahnúť - otvoriť. Dorobím ten PDF súbor a skúsim to nahrať na server a uvidím ako sa to bude správať.
panther
Profil
Hracho:
třeba firefox mi PDF otevírá automaticky (a tuším, že automaticky i do nového okna), nevím, jestli je to defaultní nastavení - dávno tomu již, co jsem FF instaloval a nastavoval.

Nicméně, stažení bych nevynucoval, ať se každému nabídne ke stažení nebo zobrazení dle toho, jak je zvyklý.
Hracho
Profil
chlapci ja som asi fakt lama, ale nahral som to na server a nejde mi to ... :-(

stránka je www.kovo-service.sk, súbory PDF, ktoré chcem aby boli na stiahnutie sú v záložke katalogy.htm a názov je katalog1.pdf

vyzerá to takto

<a href="http://www.kovo-service.sk/Katalogy.htm/Katalog1.pdf" target="_blank" alt><p align="left" ><font
face="Tahoma" size="2" color="gold"><I>Katalóg kovovýroba brán:</I></FONT> (3,02 MB)</a>

a nejde mi to :-( vyhodí mi chybné hlásenie... ale ak si dám cvične v pc, urobím to v zložke ktorú som si nazval upgrade 28.02.2011 a zadám adresu

<a href="C:\Documents and Settings\phracho\Desktop\upgrade 28.02.2011/Katalog1.pdf" target="_blank" alt><p align="left" ><font
face="Tahoma" size="2" color="gold"><I>Katalóg kovovýroba brán:</I></FONT> (3,02 MB)</a>

tak mi to ide... takže zrejme chyba je v ceste k súboru...
panther
Profil
Hracho:
správná URL je http://www.kovo-service.sk/Katalog1.pdf.
Hracho
Profil
moc pekne ti dakujem ! veľmi si mi pomohol, už som to aj pochopil :-)
Petr ZZZ
Profil
Omlouvám se, obávám se, že ten zmatek jsem způsobil já, zapomněl jsem http:// v adrese příkladu.
Hracho
Profil
panther:
ahoj panther, ak by si bol taký dobrý môžem na teba ešte jednu otázočku?

Prosím Ťa takto vyzerá hodnota odkazu :

<A href="katalogy.htm" target="_blank"><font face="Tahoma" size="+1" color="white"><I>- Katalógy na stiahnutie </B></FONT>

a ide mi o to, že stránku katalogy.htm neotvorí v okne, ktoré je vo full screene ale otvorí len okno, ktoré je cca na 1/3 strany.
Vieš mi prosím povedať ako by mal vyzerať vyššie uvedený zápis, aby sa mi nové okno otvorilo vo full screene?

Ďakujem, nerad otravujem ale rád sa učím na príkladoch, ktoré vidím v reále a potom už si to zapamätám. Nie som moc tip, ktorý si prečíta príučku a vie zložiť auto :-)
Petr ZZZ
Profil
Hracho:
...aby sa mi nové okno otvorilo vo full screene

Pokud se nepletu, toto se v HTML a CSS realizovat nedá. Velikost okna (alespoň v některých prohlížečích) záleží na tom, jak velké bylo poslední okno. Možná lze pomocí JavaScriptu zajistit, aby se okno otevřelo přes celou obrazovku, ale nějak mi uniká význam. Uživatel sám ví nejlépe, jak velká okna chce otevírat, a může si velikost okna přizpůsobit. Stránku, která mu nějakou konkrétní velikost vnucuje, nebude mít rád.

Mimochodem toto: <I>- Katalógy na stiahnutie </B> nepůjde. Nemůžeš otevřít jeden a zavírat jiný tag. Správně by bylo <I>...</I> nebo <B>...</B>.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0