Autor Zpráva
Honzaaa
Profil *
Dobrý den,

prosím jakou byste doporučovali dělat šířku stránky (v pixlech) ... myslím, jaká je dnes obvyklá, či pro jaké rozlišení je standardní v dnešní době jí optimalizovat. Popř. dá se udělat univerzální, aby se procentuálně rozšiřovala dle typu a rozlišení monitoru?

Jedná se mi o stránku, která je vystředěná na střed a po levé a pravé má nějakou mezeru, která bude u širokoúhlých monitorů větší, u menších menší... Jde mi o to, aby na nějakém monitoru ta stránka pak nevypadala jako komická hubená nudle a u jiného zas nepřerostla přes zobrazovatelnou část.

Díky moc za doporučení či rady
Enyeus
Profil
Já osobně používám většinou 800px, i když už se samozřejmě monitory s touto šířkou vlastně ani nepoužívají. Zaleží také hodně o jaký typ webu jde.
Honzaaa
Profil *
Enyeus:
děkuji, také jsem to chtěl použít, jen jsem si říkal, jestli nežiju v nějaké staré době, že dnes už jsou ty monitory někde úplně jinde :-) Jde mi o jednoduchý informační web pro obyvatele bytového domu (informace o schůzích vlastníků, články, zápisy, kontakty, vyhlášky zákony o bydlení ...)
panther
Profil
Honzaaa:
šířku můžeš dělat fixní na 1024, tzn. nějakých 960-980px, případně plovoucí (v procentech, doporučuji nastavit min- a max-width na nějakou rozumnou hodnotu).
Homer
Profil
Já většinou nastavuji šířku na 960 px.
1Pupik1989
Profil
Já dávám width:100% a pravé straně width:70% s min-width:800px. Asi už zvyk.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0