« 1 2 »
Autor Zpráva
jurry
Profil *
Ahoj, jsem začátečník v tvorbě webu.

Chtěl bych poradit. Chtěl bych jako pozadí webu dát obrázek ... kterej si vytvořím. A ten obrázek bych potřeboval aby se zvětšoval v závislosti na obsahu stránky. Např. www.salontiptop.cz... na jedné podstránce mají spoustu textu a stránka je delší u druhého mají pár řádků a pozadí stránky je malé. Jestli to dobře chápu potřebuji rozdělit obrázek na hlavičku, prostředek a patičku. Ale jak jej potom dostat do html či css.

Děkuji
l564
odkaz nejde (Server nenalezen)
Jurry
sorry, udělal jsem za tím odkazem tečky ... www.salontiptop.cz
David1256
Rozdělíš si stránku na <div>y.
Asi takto:
<div id="hlavicka"></div>
<div id="prostredek"></div>
<div id="paticka"></div>

Ty divy vycentruješ na střed stránky viz. zde
<body> přiřadíš background-image:url("tvujobrazek.jpg")
Dolejšek obrázku má nějakou barvu, tu nastavíš jako background-color
Tzn. hezky ti to splyne jako na www.salontiptop.cz.
Samozřejmě musíš mít obrázek, který splyne dole s background-color.
Za to, že se pozadí vykresluje podle obsahu stránky můžou vlastnosti float a clear, které přiřadíš jednotlivým divům.
pavuk
V podstatě (silně zjednodušeně) uděláš tři divy, přičemž v prostředním se bude obrázek opakovat po ose y. Nátáhne se podle obsahu
Na pozadí divů dáš pomocí background požadovaný obrázky
jurry
Profil *
a jak pak udelam jeste v leve casti menu? jsem opravdu zacatecnik a ta struktura mi neni uplne jasna.když rozdelim stranku pak uz to pujde:)
David1256
jurry:
Když rozdělím stránku..
To jsem vysvětloval v [#4]
Menu uděláš asi takhle.
<ul class="nav">
       <li><a href="index.htm">Odkaz1</a></li>

<li><a href="#">Odkaz2</a></li>

<li><a href="#">Odkaz3</a></li>
</ul>

Do css stylu přidáš
 ul.nav a {display:block;
width:několik px;}

ul. nav{list-style-type:none;
padding-left:0;
margin-left:0;}

ul.nav li{display:inline;}

*html ul.nav a {height:1px;}
jurry
Profil *
tak se s tím babrám ..ty kody jsem více méně zkopíroval z netu a ted se je snazim dát dokupy.
ale mám problém s tím pozadím. Mezi prostredkem a patou mi to dává pořád mezeru. Nemohl by mi na to prosím někdo kouknout a poté vysvětlit kde se stala chyba :)

Data jsem dal do úschovny: http://www.uschovna.cz/zasilka/BAG4DKPPSDY2KKNT
pavuk
Dej živou ukázku, to bude mnohem lepší pro všechny
jurry
Profil *
já to nemám na webu... to je jen testovaci..jeden index, styly a 3 ks pozadi. Koukni mi na to prosim z te uschovny.
pavuk
jurry:
Bohužel, "Byl překročen maximální počet stažení. Požádejte odesílatele o nové zaslání souborů."
Jurry
nechápu proč :( no to je jedno..tak já to sem pak nějak hodim. Ale nejdřív asi zítra.
pavuk
Nahraj stránky na nějakej free hosting, je to pro ostatní přínosnější a není v tom problém
Jurry
ok.. může být.
jurry
Profil *
takže tady to je .. http://www.ledneony.kvalitne.cz/

problem je dole u paticky (mezi tělem a patičkou je cca půl cm mezera) a pak ještě jak je odkaz1 tak v tom řádku je cca ještě asi 5 odkazů které se schovávají za obrázkem. Potřebuji to pomoci spravit a vysvětlit proč se to děje..nemůžu na to přijít.

Předem DĚKUJI za pomoc
panther
jurry:
mezi tělem a patičkou je cca půl cm mezera
tu mezeru způsobuje dolní margin nadpisu Studio Kamila Vám nabízí široký sortiment služeb: Kosmetika,manikúra,pedikúra,masáže,solárium Obchod s pánskými a dámskými oděvy a módními doplňky s mnoha zajímavými nápady pro Váš šatník Zumba.

Mimochodem, moc hezký nadpis. Víš, co je nadpis, a co odstavec? Takhle jsi zralý na penalizaci.

a pak ještě jak je odkaz1 tak v tom řádku je cca ještě asi 5 odkazů které se schovávají za obrázkem.
samozřejmě. Jsou floatované = vyjmuté z toku dokumentu = mají nulovou výšku. Přidej třeba clear: left k #prostredek nebo overflow: hidden k menu.
jurry
Profil *
Děkuji...tak sem to spravil... s tou penalizací nechápu? můžeš prosím Tě vysvětlit v čem je problém?
panther
jurry:
umělá snaha dostat do nadpisu co nejvíce slov. Nadpis je nadpis, odstavec text je odstavec textu.

Konkrétně se jedná o toto HTML:
<h4>&nbsp;</h4>  <!-- tohle tu nemá co dělat... asi výmysl WYSIWYGu -->
<h4><u>Studio Kamila Vám nabízí široký sortiment služeb:</u></h4> <!-- tady chybí ukončení nadpisu -->

<p><br>Kosmetika,manikúra,pedikúra,masáže,solárium
<br>Obchod s pánskými a dámskými oděvy a módními doplňky s mnoha zajímavými nápady pro Váš šatník
<br>Zumba</p> <!-- souvislý text (odstavec) patří do odstavce -->

</h4> <!-- tohle přijde pryč, nadpis jsme nově ukončili nahoře, tam kde má končit. -->
jurry
Profil *
ale tak ničemu to jinak nevadí ne? na tohle vůbec nekoukej..to jsem tam jen zkopíroval kus nějakého indexu abych tam měl nějaký texyt..já se momentálně snažím naučit a pochopit rozdělení a strukturu stránky abych mohl začít něco tvořit :)

neznáš třeba i nějaký web kde bych se něco dočetl o struktuře a lépe pochopit kde se daná část stránky přesněji udělá..jestli mi rozumíš
panther
jurry:
tak ničemu to jinak nevadí ne?
vadí nevadí. Můžeš být penalizován vyhledávačem, vyřazen z indexu.

rozdělení a strukturu stránky
Trejpa má hezký příklad na webu. Je to to, co hledáš?
jurry
Profil *
no tak zhruba je to ono :) ještě to pořádně prostuduju.

Prosím tě..ještě jak ted projíždím různé stránky a hodně koukám mají stránky v java scriptu. Jak to u java skriptu funguje..nedokážu si vůbec představit k čemu je to dobrý?

třeba tuto stránku http://newschoolrecordings.com/events si myslím že by šlo vytvořit i obyčejným html (nebo alespon z 90%) nebo se pletu?
panther
jurry:
na odkázané stránce je JavaScriptem uděláno následující (zběžné prohlédnutí stránky, asi na něco zapomenu):
- title u menu
- mizení (a znovunavracení) textu u vyhledávacího pole po kliknutí
- jsou asi upravovány? Tweety z Twitteru, bez JS nejsou dostupné

Ty ale můžeš zatím na JS zapomenout - nauč se HTML, pak CSS. To ti pár let zabere, k JS se třeba ani nedostaneš, možná ani nebudeš mít potřebu dostávat se k JS.
jurry
Profil *
ok, tak zatím díky za pomoc..jdu se v tom chvíli povrtat..a když budu mít zase problém ozvu se. Ještě jednou díky za ochotu
jurry
Profil *
tak už je mi to trošku jasnější..ale ještě nevim jak docílit toho ..když skončí tlačítka..aby text začínal pořád ve stejným místě ..nemůžu pořád docílit toho abych to tam nějak porovnal :))
pavuk
jurry:
když skončí tlačítka..aby text začínal pořád ve stejným místě
Nezlob se, ale nemohl bys to přeložit do srozumitelnější podoby? V tý větě silně tápu...
jurry
Profil *
když se podíváš na tu stránku aspon to tak vidim na ntb..
př.:

odkaz začátek textu

odkaz začátek textu

odkaz začátek textu

začátek textu
pavuk
přidej pro #vpravo {padding-left: třeba 130px} nebo nech ten div plavat {float: left}, ale musíš potom #patickou0 ukončit plavání {clear: both}, aby pozadí #prostredka bylo až k patičce

mimochodem, tos tu větu moc srozumitelně nepřeložil...
jurry
Profil *
díky
jurry
Profil *
a zeptám se ještě..co bych musel udělat abych to menu neměl vertikálně ale horizontálně?
panther
jurry:
nastavuješ rodiči, tzn. #vlevo0 šířku 182px. Menu uvnitř něj nemůže být širší (větší objekt do menšího logicky nedostaneš). Položky vedle sebe dostaneš levým floatem, to tam máš. Teď stačí dát to menu mimo #vlevo0.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: