Autor Zpráva
Derrek
Čaute mám prosím otázku, chcel by som si dať spraviť web stránku, hlavná stránka + 4-6 podstránok./texty a popisy výrobkov, kontaktné údaje a obrázky/
Koľko cca môže stáť výroba tejto stránky a koľko cca môže stáť mesačný poplatok, respektíve koľko môžem dať človekovi, ktorý sa mi bude o to starať ? alebo ako to funguje, ide o to, že web mi bude robiť jeden môj známy a bol by som rád aby som vedel v akej cene sa tieto služby pohybujú. Viem, že cez google sa dá pozisťovať ale vzhľadom na to, že tu na fóre ste chalani, ktorí sa vyznajú dosť dobre, bol by som rád, ak by som mal info od Vás. Dík
Derrek
ešte doplním, že mi bude pri výrobe robiť nejaké "SEO", proste mi komplet spojazdní web, iba mi dá adresu a prihlasovacie údaje na mail. O všetko ostatné sa mi bude starať on.
Petr ZZZ
Derrek:
bude pri výrobe robiť nejaké "SEO"
Optimalizace pro vyhledávače je široký pojem, záleží na míře konkurence. Mají-li být stránky nalezitelné na kombinaci řemesla a (méně častého) příjmení, lze SEO udělat s minimálními náklady. Maji-li být nalezitelné na hesla ubytování Praha, je to úkol téměř nadlidský.

Podobně může být výroba webu jako takového velmi rozdílně nákladná, ale jednoduché statické stránky ti možná udělá někdo už za pár tisíc. Hlavně si pohlídej, aby se zobrazovaly dobře v různých prohlížečích (nemusí nutně vypadat všude totožně, ale nějak nápadně rozpadat by se neměly v žádném z novějších prohlížečů). Jestli tvůj kodér umí toto zohlednit, můžeš otestovat na nějaké z jeho referencí, třeba pomocí služby browsershots. Pro uživatele je taky příjemné, když si může vybrat mezi zůmováním celé stránky a zůmováním písma (hodně kodérů na toto bohužel dlabe, je to malinko náročnější nakódovat tak, aby se zvětšováním písma nesypal design).
breeta
Derrek:
respektíve koľko môžem dať človekovi, ktorý sa mi bude o to starať ?
záleží co ti stím bude dělat ...

ceny za kvalitní hosting s doménou si můžeš najít, u tohoto příkladu je to cca do 1000,- na rok ....

výroba webu ti tady asi taky nikdo neřekne pokud sem nedáš výsledek cca od 4 do 10 ticís kč ....

doporučuji se podívat na jeho reference a porovnat s konkurencí případně si nacenit web u konkurence ...

že mi bude pri výrobe robiť nejaké "SEO"
at ti to více rozepíše ....

iba mi dá adresu a prihlasovacie údaje na mail
na to si dej pozor aby doména byla psaná na tebe a tvůj e-mail, hrozí že se pohádáte a on ti tu doménu nepředá ....

Petr ZZZ:
Pro uživatele je taky příjemné, když si může vybrat mezi zůmováním celé stránky a zůmováním písma

Proč přidávat tyto funkce do stránky když to zná každý prohlížeč, ten kdo to potřebuje tak to zná ....
Derrek
páni dakujem za rady
Petr ZZZ
breeta:
Písmo kódované v pixelech některé prohlížeče nezvětší.
Dranel
Petr ZZZ:
Které prohlížeče? Kdo z lidí, kteří potřebují zvětšovat písmo, používají prohlížeč, ve kterém to nejde? Raději ať grafik nadefinuje výchozí písmo dostatečně velké tak, aby bylo pohodlně čitelné.
Chamurappi
Reaguji na Dranela:
Které prohlížeče?
Internet Explorer 3 až 9.

Kdo z lidí, kteří potřebují zvětšovat písmo, používají prohlížeč, ve kterém to nejde?
Dostatek. Kolik lidí potřebuje mít písmo nezvětšitelné v určité skupině prohlížečů?
shaggy
Chamurappi:
Dostatek.
Až tak jednoznačne by som to netvrdil. Ale to len taká poznámka na okraj :-)
Petr ZZZ
shaggy:
A zrovna ta stránka, na kterou Dranel a ty odkazujete, má na můj vkus tak nepříjemně drobné písmo, že z ní v IE6 prchám. Mám světlou obrazovku s vysokým rozlišením (už jsem to tu a tam zmiňoval) a když do ní civím ze 40 cm, začnou mě svědit oči. Běžně mám oči 80-100 cm od obrazovky při čtení a 70 cm při psaní.

Je nutno si uvědomit, že obrazovka namáhá oči víc než papír a proto vyžaduje na dosažení srovnatelného komfortu při čtení větší písmo. Máme-li kromě toho zohlednit, že každý má na svém monitoru pixel jinak veliký, musíme nabídnout možnost volby, pokud nechceme přijít o část publika.
KK
Profil *
Derrek:
Cena vebové stránky
Záleží jak máte promyšlený záměr a podklady. Zda si dodáte text, obrázky, zda má stránka jen jednoduchý vzhled nebo má vzhledem vyniknout.
Také záleží na různých takzvaných "drobnostech" které mohou zabrat i mnoho času.
Další, a nejdůležitější věc je docílit určité návštěvnosti stránek, což mnohdy bývá naročnější než stránky vytvořit a srávený čas není zadavatelem vidět.
U komerčních stránek je dobre mít vlastní doménu a hosting což také něco stojí.
Mnohdy se dá s dodavatelem stránek domluvit. "Například mohu si dovolit zaplatit tolik až tolik. Co za to mohu dostat." Ale vždy to chce bavit se o konkretní věci. Jinak je to obdobné jako když někdo řekne za kolik se dá udělat auto.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0