Autor Zpráva
kesaj
Profil
Zdravím Vás. Na tejto stránke v záložke hliníkové okná sa mi pri dvoch nadpisoch prekrýva background s textom, ktorý je nad nadpisom. Robí to iba pri dvoch nadpisoch , ale ako hľadám, tak hľadám, neviem nájsť chybu v kóde, ktorá by to spôsobovala. Môžete prosím pomôcť? Ďakujem
Joker
Profil
kesaj:
Jaký nadpis a v jakém prohlížeči?
V Opeře (Windows) nevidím, že by se něco překrývalo.
Trejpa
Profil
kesaj:
Je to kvůli plavání odstavců. Nadpis není začištěn, takže se dostane za plovoucí odstavec. Ten je ale široký 100 %, takže samotný text může vylézt až pod ním.

Zruš: p { float: left; }
kesaj
Profil
Trejpa:
Ďakujem za odpoveď. Nerozumiem však prečo to robí iba u dvoch nadpisoch - veď predsa, keby to bolo vlastnosťou float robilo by to na všetkých nie ? Na tej stránke mám 4 nadpisy H1 a tento problém robí iba na dvoch, ako je to možné?

Problém bol ale zrušením float odstránený, takže vďaka...
Trejpa
Profil
kesaj:
Už jsem ti to popsal. Je to jen u těch odstavců, které jsou před nadpisem.

Plovoucí prvek (<P>) se z toku běžného textu vyjme, takže nečištěné bloky za ním (<h3>) pokračují, jako by tam nebyl. Proto ti nadpis začíná už na úrovni toho odstvce a projevuje se to jeho pozadím. Jejich obsah (text) ale plovoucímu bloku uhýbá do zbvajícího volného místa vedle a zbytek textu se zobrazí pod plovoucím prvkem. Ty's tam ale žádné volné místo vedle neměl (šířka odstavce 100 %), takže text nadpisu mohl pokračovat až po plovoucím.
kesaj
Profil
Trejpa:
Ďakujem - už rozumiem , pre budúcnosť budem vedieť. Vďaka.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0