Autor Zpráva
anna
Profil *
Dobrý den, mám poměrně základní (a zřejmě velmi tupý) problém s webem v html/css. V rámci toho, že se všude píše že frames se nemají používat, jsem je nepoužila a vyrobila základní rozložení pomocí positioning. Ovšem teď nastal problém - v levé části je menu, které tam má pořád zůstávat, v pravé části je obsah - tzn kliknu na něco nalevo, napravo se mi zobrazí text, kliknu na něco jiného nalevo, napravo se mi zobrazí další text. Ale nějak nejsem schopná vytvořit jednoduše příkaz - "když klikneš sem zobraz tohle tam". Chápu že to je naprosto triviální základní tupá otázka, ale už fakt nevím a zas si říkám, že teda nebudu používat ty rámy, když se teda nemají používat. Dá se třeba nazvat nějak ten div kde se to má zobrazovat a pak na něj odkázat target - podobně jako je tomu u rámů? Moc děkuji.
David1256
Profil
Pokud to chceš udělat pouze pomocí html a css, tak to asi jinak než rámy nepůjde. To co potřebuješ by šlo udělat javascriptem(ajaxem). Pokud to potřebuješ udělat pouze z hlediska rychlosti načítání stránky dalo by se použít i PHP.
anna
Profil *
děkuji za odpověď. šlo mi tak o celkovou příjemnost užívání webu čtenářem (ačkoli je otázka jestli ho vůbec kdy někdo bude číst že). je pravda že takové věci, o kterých se píše při použití rámů se mi jako uživateli taky moc nelíbí, tak jsem chtěla aby to byl sympatický web. No zkusím se podívat jak funguje ten javascript a kdyžtak se spokojím s rámy.
David1256
Profil
Ušteřím ti čas a zkus se mrknout na tohle.
Bubák
Profil
Pokud to bude normální hezký web, tak je blbost použít AJAX a bude vhodnější udělat to normálně.
http://www.jakpsatweb.cz/include.html
anna
Profil *
a normální je která z nabízených variant? děkuji
David1256
Profil
Ta druhá - Bubákova. Jinak myslím, že ti pomůže i toto
anna
Profil *
moc děkuji, to bych mohla zvládnout. jen tak ze zvědavosti se ještě zeptám - to využití include a tedy tvaru ?php=... neni seo-friendly že? ale určitě to jde nějak upravit...
David1256
Profil
Ano není a jde to upravit modem rewrite.
EDIT: Poté ti pomůže toto
anna
Profil *
uf to tedy ještě bude. tak zatím moc děkuji.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0