Autor Zpráva
undisputed
Profil *
Dobrý,chcel by som spraviť odkaz na ktorý keď kliknem sa mi otvorí iframe a ked sa otvorí aby tam bolo aj odkaz na zavretie ale len toho iframu.ďakujem
_es
Profil
undisputed:
Upresni dotaz.
Odkaz na stránku toho istého alebo iného webu? Otvorením a zavretím iframu myslíš čo? Nemyslíš tým vyskakovacie okná, teda niečo iné ako iframe?
Darker
Profil
Iframe se neotvírá, maximálně vytváří, protože je to HTML element. Neměls namysli okno? Pokud ne, mohl bys přiblížit, jak si to představuješ?
Edit:
_es:
O 35 vteřin :P
Petr Wudi
Profil
Doufám, že jsem to pochopil dobře.
Kliknu na odkaz, a někde uprostřed stránky se otevře iframe. Já bych to řešil Javascriptem.

HTML:
<a href="javascript:ifr('http://www.gůgl.kom')">Odkaz</a>
<span id="neco"></span> <- Zde bude iframe


a Javascript:
var ifram = 0;
function ifr(kam){
  if (ifram == 0){
    document.getElementById("neco").innerHTML = "<iframe id='neco' src='" + kam + "' width='neco' ...>";
    ifram = 1;
  }
  else{
    document.getElementById("neco").innerHTML = "<span id='neco'></span>";
    ifram = 0;
  }
}
undisputed
Profil *
Áno tak ako napísal petr,a cez html ?lebo javascript neovládam vôbec:)a ešte taký dotaz nie ohľadom tohoto:), potrebujem vytiahnuť data z mysql, ale potrebujem aby tie vybraté data som nejak dokázal uložiť do premennej,vybrať data z DB viem len neviem ako ich potom uložiť do premennej.ďakujem:)
_es
Profil
undisputed:
Viď výťah z nových pravidiel:
Nežádejte příliš. Hotová řešení příliš specifických či nadměrně složitých dotazů zde nedostanete.
Dostanete odkaz, návod či radu, jak zhruba postupovat směrem k cíli, ale o radost z úspěchu zapříčiněného vlastní snahou vás tady nikdo nepřipraví.
Chcete-li od někoho vytvořit celý program, sepište zakázku v sekci Práce a zakázky — nezapomeňte uvést kontakt a nabídnout patřičnou odměnu.
Keeehi
Profil
undisputed:
Čistě pomocí HTML to neuděláš.

Než vytvářet a mazat iframe, to bych ho raději jen schovával.

<a href="#" onclick="var el=document.getElementById('ram').style;switch (el.display){case 'none' : el.display='block'; break; default : el.display='none'} return false;">Odkaz</a>
<iframe id="ram" src="http://seznam.cz.com" width="400" height="500" style="display:none;"></iframe>
undisputed
Profil *
Uhm diky moc:)a ešte viem že v javascripte je aj funkcia opak onclick,čiže chcel by som aby zase ked kliknem na ten odkaz tak aby sa mi to okno zatvorilo:)diky moc.
p.s.pridanie do premennej hento neviete?mysql_query by som mal(select nieco from tabulka)to sa mi podarí vybrať z DB len následne to nejak uložiť do premennej,poradíte mi aj s tým?
Keeehi
Profil
undisputed:
A zkusil jsi podruhé kliknut?
undisputed
Profil *
Podruhé na to nejde kliknúť.
Keeehi
Profil
undisputed:
Jaký prohlížeč? Testoval jsem to jen v IE a Chrome. Je pravda, že switch asi není standardní postup při řešení tohoto problému, avšak fungovat by to mělo napříč prohlížeči.

Tahy je to s normální podmínku:
<a href="#" onclick="var el=document.getElementById('ram').style;if(el.display=='none'){el.display='block';}else{el.display='none';} return false;">Odkaz</a>
<iframe id="ram" src="http://seznam.cz.com" width="400" height="500" style="display:none;"></iframe>
undisputed
Profil *
Skúsim zajtra v inom prehliadači.tu premennú náhodou nevieš
?
Keeehi
Profil
undisputed:
V kterém prohlížeči to dělá Vám problémy?
undisputed
Profil *
Už mi to ide.prepáčte za spam

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0