Autor Zpráva
miniCC
Profil *
Zdravím, mám klienta, který chce doplnit do všech obrázků na svém webu ALT. Jelikož jsou to rozsáhlé stránky (řádově stovky článků), není možné to ručně dopisovat a vymýšlet popisky. Musí se to změnit hromadně. Co byste doporučovali? Dát tam nějaký výchozí text (např. název stránky), číslovat to od 0 - xxxx?

Předem díky za odpovědi.
shaggy
Profil
miniCC:
Aký má zmysel "strojom" vygenerovaný popis obrázkov? Prínos je potom rovnaký, ako pri nevyplnenom alt-e.
Jediná rada - buď každý obrázok vyplniť ručne, alebo to nechať tak.
Chamurappi
Profil
Reaguji na miniCC:
mám klienta, který chce doplnit do všech obrázků na svém webu ALT
Proč to chce? Poradil mu to nějaký SEO blábolátor? Nejrozumější řešení bude mu to vymluvit.
Joker
Profil
miniCC:
Co byste doporučovali? Dát tam nějaký výchozí text (např. název stránky), číslovat to od 0 - xxxx?
Z pohledu kódu je v popsané situaci nejlepší varianta to nechat jak to je.
V ALT by měl být textový popis obrázku. Čili teoreticky správnější je nedat tam nic, než tam dát něco nesouvisejícího.

Chamurappi:
Nejrozumější řešení bude mu to vymluvit.
No, ne vždycky. Vyplnit ty ALTy je X hodin vyfakturované práce, zatímco vymluvit to klientovi může nakonec stát ještě víc času a úsilí, které nikdo nezaplatí :-)
joe
Profil
miniCC:
mám klienta, který chce doplnit do všech obrázků na svém webu ALT
Tak ať ti napíše popisky k jednotlivým fotkám třeba ve formátu:

ID_OBRAZKU : alternativní text

Pak už je to jen otázka pár minut, pokud nechce psát popisky, ať tam raději nic není, je to zbytečné a byla by to ztráta času.
miniCC
Profil *
Je to tak, SEO bláborátory a jejich tvůrce bych nechal zavřít.

Zkusím mu tedy navrhnout radu od joe. Aby si to vypsal a doplnilo se to, popřípadě mu to celé vyfakturuju.

Díky za rady.
hexcross.
Profil *
Napadá mě jen jak ti to ulehčit a to v PSPadu použít funkci nahradit a potom dvojklikem mezi apostrofy vkládat samostatné popisky.
Bubák
Profil
hexcross.:
Nepochopil jsem proč dvojklikem, nestačí kliknutí?

V jakémkoliv programu pomocí CTRL+V vložím (třeba i včetně včetně úvodní mezery) alt="
Potom vložím popisek a ukončím uvozovky. Kdo dává přednost apostrofům, postupuje obdobně.
tany
Profil *
parser v phpku bych si třeba udělal .. a jako alt bych jim tam nacpal jméno souboru ..
jenikkozak
Profil
tany:
a jako alt bych jim tam nacpal jméno souboru ..
Takový alternativní text jen na nic. Jméno souboru se píše do atributu src, což je jediné místo, kam patří.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0