Autor Zpráva
4ever
Profil
Zdravím,
chystám se naprogramovat třídu v php, která bude v defaultně dosazovat prvkům id. A tak se chci zeptat u kterých prvků se id nejčastěji používá. Můj dotaz se týká hlavně checkbox, radio, a select - options. Myslím že id se u checkbox a input většinou nepoužívá, kdežto u radio by se to hodit mohlo.

Představte si, že máte radio nabídku nebo select nabídku, kde si uživatel vybere výrobek a Vy mu podle toho chcete nabídnout cenu. Takže buď použít identifikaci podle value nebo podle id. A použiju k tomu JQUERY. Co myslíte tedy, použít id pro všechny radio a options?

Používá se id často?
okolojdouci
Profil *
4ever:
Co myslíte tedy, použít id pro všechny radio a options?
Ne.

Používá se id často?
Co znamená "často"? Jestli správně chápu, tak tvoje třída bude ID přiřazovat všem prvkům toho druhu, u kterého to uznáš za vhodné.
Což je nesmysl. Nelze říct, že u všech 'radio' má ID smysl nebo že u žádného selectu ID potřebovat nebudeš.
4ever
Profil
okolojdouci:
Dosazovalo by to id automaticky pouze u selectu... ale chtěl jsem jen znát názor.
pcmanik
Profil
4ever:
A co potom s tym id chces dosiahnut?
panther
Profil
pcmanik:
třeba propojit s labelem, udělat na dané pole validaci v JS před odesláním. Možností je spousta.

4ever:
identifikátor se používá u všech elementů, kde je třeba. Strjově nevím, zda budeš schopen tyto elementy vyfiltrovat.
4ever
Profil
Tak pro label se používá name. label for=name. Takže tohle odpadá. Chtěl jsem trochu uživateli ušetřit práci.
Keeehi
Profil
4ever:
Tak pro label se používá name.
Neřekl bych. Viz http://www.jakpsatweb.cz/html/formulare.html#label
panther
Profil
4ever:
plácáš, než něco budeš tvrdit, raději si to ověř.

Label se váže na id formulářového elementu, případně atribut for nemusí být v labelu obsažen vůbec, je-li formulářový prvek uvnitř labelu.
4ever
Profil
panther, Keeehi:
Aha, tak teď pracuju s frameworkem, kde se používá name přímo v metodě, tak to je něco jiného.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0