Autor Zpráva
Vlčoun
Profil *
Dobrý den.

Už několik dnů se na svém webu hrabu s jedním problémem, a ne a ne jej vyřešit. Chci vytvořit rozbalovací seznam s popisem trolejbusových tratí. Po výběru položky bych rád, aby mne to automaticky přesměrovalo na zadanou stránku. To mi jde, to zvládám.

Ale těchto rozbalovacích nabídek chci mít na stránce hned několik (jako třeba tady: www.prazsketramvaje.cz), a to je problém. Zůstanou mi sice rozbalovací menu (všechna), ale když vyberu položku z něho, tak se mi neotevře.

Je nějak potřeba stanovit počet těch seznamů? Nebo co mám dělat, aby odkazy fungovaly tak, jak chci? Poradíte, prosím?

Díky, Filip


Ještě doplnění: Myslím tím, jak to vytvořit v HTML... Díky.
Mistr
Profil
Vlčoun:
Prosím o odkaz na živou ukázku, ať se bavíme nad zcela konkrétním případem. Děkuji.
Vlčoun
Profil *
Na webu zatím pracuji (v systému Joomla!), takže není veřejný. Nicméně do stránky (přes editor html) vkládám tento kód (vzor):
<p>Pro výběr trolejbusové tratě si vyberte z menu níže:</p>
<form name=PullDown>
<select onchange=location.href=document.PullDown.PList.options[document.PullDown.PList.selectedIndex].value name=PList>
<option value="#">- tratě -</option>
<option value="index.php/specialy/ustecke-vyluky/81-vyluka-14-kvtna-2011">Divadlo - Nové Předlice</option>
<option value="index.php/specialy/ustecke-vyluky/80-vyluka-7-8-kvtna-2011">Nové Předlice - Staré Předlice</option>
<option value="index.php/specialy/ustecke-vyluky/52-ustecke-vyluky-mhd">Nové Předlice - Globus</option>
</select>
</form>
<p>Pro výběr měnírny si vyberte z menu níže:</p>
<form name=PullDown>
<select onchange=location.href=document.PullDown.PList.options[document.PullDown.PList.selectedIndex].value name=PList>
<option value="#">- měnírny -</option>
<option value="index.php/specialy/ustecke-vyluky/81-vyluka-14-kvtna-2011">MR 1 - Bratislavská</option>
<option value="index.php/specialy/ustecke-vyluky/80-vyluka-7-8-kvtna-2011">MR 2 - Bukov</option>
<option value="index.php/specialy/ustecke-vyluky/52-ustecke-vyluky-mhd">MR 3 - Kočkov</option>
</select>
</form>

Když vložím jen první část (seznam tratí), tak mi to normálně funguje. Když ale vložím několik seznamů (například to, co výše - tedy tratě v jednom a měnírny v druhém), tak mi přestanou fungovat prokliky v celé stránce, ač tam jsou nadefinovány.
ra100
Profil *
Problém može byť aj v css súbore.
Skús pomeniť v css napr, rovnaké názvy rozbalovacích menu, ak tam neaké máš, alebo linkov a, alebo a:hover, kde pravdepodobne spočíva problém.
Vlčoun
Profil *
No moc se mi do css nechce šahat, protože se znám. Ale zkusím to... Kdyžtak se ozvu. A nebo to zkusím pořešit jinak. Zatím díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Vlčouna:
Problém není v CSS, ale v chování při události onchange. Dohledáš element s name="PList" ve formuláři s name="PullDown", zjistíš jeho hodnotu a na ní se přesměruješ — pokus je takových elementů víc (což u tebe je), tak bere se první. Zkus prosté onchange="location.href = this.value".
Vlčoun
Profil *
Ad Chaburappi: Zareaguji podobně, jako v jedné reklamě na nějaké čistící prostředky: SKVĚLÉ, FUNGUJE TO! Zkusil jsem to zatím s třemi položkami jen cvičně a krásně to funguje tak, jak jsem si představoval. Takže touto cestou díky a určitě se zmíním také u sebe o tomto webu. Díky moc všem za pomoc!

Filip

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0