Autor Zpráva
Ugo
Profil
Zdravím, neví někdo o spolehlivém řešení jak udělat overflow:hidden jen na jednu osu? (x) mám lištu ze které musí věci koukat nahoru, ale zároveň nesmí přetékat do stran a musí mít hidden aby šel obsah posouvat. Děkuju za každou ušetřenou ránu hlavou o stůl.
Sir Tom
Profil
Ugo:
Také zdravím. Zkus
overflow-x: hidden;

(Nemusí to ale fungovat ve všech prohlížečích - nezkoušel jsem to.)
Více o overflow-x a overflow-y:
www.jakpsatweb.cz/css/css-orez.html#overflow
www.brunildo.org/test/Overflowxy2.html
Ugo
Profil
děkuju, o těchto vlastnotech vím ale nejsou spolehlivé, dokonce v mozille kde už by jít měly mi nejdou správně takže jejich použití je mizivé.
co mě napadlo je dát obsah mimo ten div, tak sem se snažil původně, ale to by znamenalo při posouvání posouvat i toto, hlídat samostatně šířku, vejšku .. a . No prostě řešení to neni správný :( .

Když dám overflow na visible celý, tak lišta přetéká, nedá se v ní hejbat a uteče i z obrazovky, ale pohyb a zobrazení je správné. To bohužel je na nic jak mě tak vám tady když ani nemohu dát živou ukázku a vypreparovávat z té stránky celou tu lištu se mi nechce :( . Beru jakékoliv další nakopnutí, radu, řešení .. nějak to jít musí.

Ještě raz obecně, mam lištu oken, v tý potřebuju otevírat okna a chaty, v případě chatu se ale nejedná o okno nýbrž o vyskočenej div nad onu "záložku" kterej se musí v případě pohybu s vnitřkem lišty (když je tam hodně obsahu) hýbat stejně jako ona.
Ugo
Profil
jůů teď sem zjistil že na fixed se to hejbe :D ale jak zajistit aby to zmizlo při zmizení prvku v kterym to je aniž bych musel při každym bůů uživatele dělat volaké výpočty pozic a velikostí, což by ve finále nebylo spolehlivý protože javascript xD
peta
Profil
Ugo:
"protože javascript" co? javascript je spolehlivy.
jakesi fixed mam tot, ale je to uprava toho jpw a kdo vi, jak je to spolehlive udelane
http://peter-mlich.wz.cz/web/js/prjpw/fixed-object.html

Co se tyce overflow, tak to by se dalo resit javascriptem pres clip. nejsem si ted jist, jestli v css do clip lze zadat rozmer 100%, totiz, kdyz chces jen jednu osu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0