Autor Zpráva
fio
Profil *
Ahoj,

Nevíte někdo co znamenají tyto meta tagy?


<meta name="distribution" content="global">
<meta name="document-distribution" content="global" />
<meta name="document-state" content="dynamic" />
<meta name="document-type" content="public" />
<meta name="rating" content="general" />
<meta name="resource-type" content="document" />
<meta name="revisit-after" content="7 days" />


Nějak se mi nedaří objevit jejich význam.
Timy
Profil
meta tagy si můžeš klidně vymyslet vlastní (ale patrně budou k ničemu), takže to může znamenat cokoliv.
Dero
Profil
Timy: Cože? Jak cokoliv? Co to je za radu?


fio: Některé deklarace můžeš najít zde. Co se těch document(pomlčka) meta tagů týče, mám teorii.

<teorie>Vzhledem k tomu, že jsou užívané téměř výhradně na azbukou psaných stránkách, domnívám se, že mají význam pro nějaký ruský majoritní vyhledávač.</teorie>


oprava: deklarace -> definice
Timy
Profil
Dero
http://www.jakpsatweb.cz/meta-tagy.html#vlastni

jinak to nebyla žádná rada proboha! Jen jsem konstatoval skutečnost, že si tam můžeš napsat prakticky cokoliv, aniž by to nějak narušilo chod stránky.
Dero
Profil
Timy: No právě - žádná rada! Ten člověk ale položil jasnou otázku. To, že můžeš mít vlastní meta tagy je věc pěkná, ale k tomuto tématu (alespoň bez toho odkazu, který jsi poskytl až teď) zcela irelevantní. Proboha! :o)

Dobrý, chápu Tě.
habendorf
Profil
--- sorry
Dero
Profil
--- sorry na sorry (tak hezký text jsem vypotil v reakci...)
habendorf
Profil
No vidíš, a mě to pak přišlo jako blbost a smazal jsem to. Asi jsi měl dlouho neaktualizovaný okno :o), protože jsem ta smazal prakticky hned.
habendorf
Profil
LOL! My to teda vedem, Dero :o)
Sorry všem za zmatek.
fio
Profil *
Dero
Díky za nasměrování
Cody
Profil
Pokud vím, tak tyhle tagy generuje program Meta Tag Expert. Viděl bych to, že specifikují typ stránky viz anglický překlad.
Janer
Profil *
Asi bude nejlepší,používat jen ty zavedené
Plaváček
Profil
Milý Janere, tvá účast v diskusích ukončená odkazem na tvé stránky může být považována moderátory za neetickou a odporující pravidlům tohoto serveru.
Ozzy
Profil
mě se líbí tenhle:

<meta http-equiv="imagetoolbar" content="no" />

zruší ten nehezký obdélníček nad obrázkem s disketou, tiskárnou a kdo ví s čím ještě v IE.

- - -

tenhle je snad jasnej, né

<meta name="revisit-after" content="7 days" />
DoubleThink
Profil *
Meta tagy jsou v podstatě externí atributy dokumentu - a ty můžou být libovolné.
Často si do nich ukladaji informace různé editory nebo CMS systémy jen čistě pro svou potřebu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0