Autor Zpráva
Wladdisu
Profil
Moderátor Str4wberry: Titulek „[POMOC] No hádam mi nekto pomůže“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Chyby si nevšímejte nejsem čech tak sem to neviedel požádne napsat.

Už sem toho hodne četl, ale nevým požát jednu viec, "div". Nevím co je to div class a div id. Koukal sem na hodne webu kde bylo požát spomínane div. Bylo tam i to, že cez div se přidavali obrázky a podobne. Mohl by se mi tady nekto rozepsat a vysvietlit mi to? Hlavne i ty funkce a co příkazi znamenají. Jak je použít a co aký příkaz delá. Moc by sem to ocenil.
pcmanik
Profil
Wladdisu:
Zrejme si slovak, problem tu ani so slovenskym jazykom nieje. Resp. ovela mensi ako s tou patlaninou, co si prave urobil.

Class sa obecne pouziva, ak sa element vyskytuje viac krat na stranke.
A id, ak len 1 krat. Preto je to UNIQUE IDENTIFIKATOR teda unikatny idetifikator.

Class sa v js zapisuje .styl a id sa zapisuje #styl

Zbytok tvojej otazky nechapem, ale usudil som ze neovladas ani zakladne html, a preto poriadne studuj... Inak sa dalej nepohnes a na takto primitvne otazky ti tu uz asi nikdo odpovedat nebude.
Someone
Profil
Ok, doufám, že to v tý mojí češtině pochopíš.
<div>
<span>
<h1>
<h2>
<p>

atd atd.... jsou tagy, mezi které se v HTML zapisují různé texty. Většinou jsou to tagy párové to znamená, že musíš mít dva tagy jeden tag který je na začátku:
<tag>
a potom tag který je na konci textu s tím rozdílem, že je zapsán takto
</tag>
ve výsledku to vypadá asi takhle
<tag>Nějaký text</tag>
Těmto tagům lse nastavit různé třídy nebo identifikátory, to se zapíše takto
<tag id="nazev">Nějaký text</tag>
. Tento tag má identifikátor neboli "ID" "nazev". Rozdíl mezi ID a Class? ID použiješ pokud je to dané ID v tomto případě "NAZEV" Na celém webu jenom jednou to znamená, že nelze zapsat
<tag ID="NECO">Text1</tag>
a o kousek dál mít
<tag ID="NECO">Text2</tag>
Používá se to např. pro hlavičky webu máš třeba
<tag id="hlavicka">Nějaký text v hlavicce</tag>
no a když místo ID použiješ třídu - Class můžeš použít vícekrát. No asi si říkáš jakou má spojitost tag <div> a class + id vlastně tam žádna spojitost není třídu i identifikátor můžeš přiřadit kterémukoliv tagu asi jsi narazil na tuto variantu protože je ta nejpoužívanější. Pak je tu ještě tag
<span>
u kterého se taky často používá id nebo class. K čemu je to všechno dobré? Je to převážně pro CSS neboli kaskédové styly (nevím jestli jsi se s nimi setkal) pomocí kterých můžeš upravovat dané texty např. Máš na stránce 3 nadpisi první úrovně
<h1>TEXT</h1>
, ale chceš aby byl každý jiný tak jim přiřadíš třídy- class ( proč né identifikátory- id? no vlastně můžeš použít i ID jenže pokud by si chtěl mít dotyčný nadpis první úrovně řekněmě
<h1 id="cerveny_nadpis">Nadpis prvni urovne cervene</h1>
na stránkách vícekrát tak už je to problém proto je zbytečné pak dělat další identifikátor např
<h1 id="cerveny_nadpis2">Nadpis první úrovně, taky červený</h1>
proto je lepší použít class (třídu) kterou potom použiješ vícekrát.
takže to potom bude asi takhle:
 <h1 class="cerveny">TEXT</h1> <h1 class="modry">TEXT</h1> <h1 class="zeleny">TEXT</h1>
.
Samozřejmě toho můžeš upravit mnohem víc než jen barvu textu Velikost, Dekoraci, atd.. no a jak potom samotné třídy nebo identifikátory upravovat? do hlavičky na stránce
<head></head>
napíšeš CSS styl
<head>
<style>
.cerveny {color: red;}
</style>
</head>

neco k tomu kodu: pokud upravuješ třídy (class) tak se před název té trídy zapíše obyčejná tečka "." pokud identifikátory tak se napíše dvojmřížka nebo jak se to jmenuje "#" a pokud obyčejný samotný tag např
<h1>
tak nic pouze
h1 {}

Už se sám začínám ztrácet ve svém textu takže pokud je něco špatně tak mě prosím opravte případně pokud budeš mí nějaký dotaz tak se klidně zeptej.
Wladdisu
Profil
Takže čo sa týka toho, že či pochopým tvoju češtinu tak to nebude problém. Dúfam, že ty pochopýš moju slaninu :D Takže. Je to pekne napísane porozumel som tomu. Ale čo sa toho div týka. Som stále neprišiel na to, kde je čerešnička. Čerešnička tohoto topicu je to, že ako sa to div class alebo id používa. Či sa dá pridať obrázok a do obráz ku dopísať text, alebo na obrázok obrázok. (jak to je v niečom inom nie v div tak ma opravte :D ) Alebo zmeniť text napr. arial, ftext alebo tak :D jak jak to niekto bude vedieť povedať olala sem s tým. Alebo aj ako spraviť ma napr. každá stránka :D alebo taký effekt, že meč z 1 obrázku trčí na kúsok druhého obrázku....
pcmanik
Profil
Wladdisu:
To potom potrebujes zaklady css....
Davex
Profil
Wladdisu:
Už jsi četl http://www.jakpsatweb.cz/? Tam je to popsané velice pěkně.
Someone
Profil
Wladdisu:
No jakmile nějakámu tagu přiřadíš třídu popřípadě identifikátor tak pomocí css si uděláš co potřebuješ
příklad:
<html>
   <head>
      <style>
         #hlavicka_stranek {width: 100px; height: 100px; font-family: cursive; background: url('http://tvojestranka.cz/obrazek.png');}
      </style>
   </head>
   <body>
         <div id="hlavicka_stranek">Hlavička stránek</div>
   </body>
</html>

K příkladu: bude to div s identifikátorem "hlavicka_stranek" v hlavičce webu
<head></head>
je mezi tagy
<style></style>
vložen styl
 #hlavicka_stranek {atd......}
#
značí to, že se jedná o identifikátor, samotný styl se napíše mezi složené závorky -
{}
styl se zapíše takto vlastnost: hodnota; příklad color: blue; pokud je ve stylu pouze jedna vlastnost s hodnotou není třeba zakončovat středníkem, ale pokud jich tam je víc tak je to zapotřebí. V tomto případě je color vlastnost (barva písma) a hodnota blue (modrá). V přkladě co jsem uvedl je vlastnost width což je šířka pak height což je výška, takže ten div bude takový čtverec po 100px. pak je tam font-family což je typ písma a background což je pozadí může to být barva nebo jako v tmto případě obrázek.
margin
Profil *
Wladdisu:
Čerešnička tohoto topicu je to, že ako sa to div class alebo id používa.
Jako každý jiný selektor. Co ti na http://www.jakpsatweb.cz/css/css-tridy-class.html není jasné? Četl jsi to vůbec? Četl jsi další články o CSS ze základního kurzu?
www.jakpsatweb.cz/css
Petr ZZZ
Profil
Wladdisu:
<div> je blok na stránce, psané v jazyku HTML. Pomocí selektoru (např. id nebo class) tomu divu přiřadíš vlastnosti, definované v jazyku CSS. Konkrétní selektor id má být na stránce jen jednou, selektor class může být na jediné stránce i víckrát. Selektor id není v CSS nutnost, já jsem třeba id dosud vůbec nepoužil, zatím jsem si vystačil s class. Což samozřejmě neznamená, že by id nemělo opodstatnění – např. se na něj dá zamířit odkaz se záložkou, což na class nelze (aspoň ne v HTML, možná v JavaScriptu, to ale nevím).

<div> je sice prvek jazyka HTML, dává ale smysl až ve spojení se stylovacím jazykem CSS.

Someone:
• Nadpis první úrovně by měl být na stránce jen jednou.
id má být jen jednou na stránce (na webu může být tolikrát, kolik je na webu stránek)
• V názvech selektorů není moudré používat podtržítko (když už, tak tedy id="cerveny-nadpis2" a ne id="cerveny_nadpis2").
h1 není class, ale tag.
Someone
Profil
Petr ZZZ:
Nejsem si jistý kde přesně jsem uvedl že h1 je class. Samozřejmě je to tag takže se omluvám pokud to někoho zmátlo nebo tak něco. Asi bych to normálně opravil, ale nedaří se mi to najít :D tak snad se k tomu nějak dokoušu.
edit: Nalezeno! Opraveno, děkuji za upozornění.
Wladdisu
Profil
S css sa v budúcnosti nechystám robiť tak ako s html. Ale to je teraz jedno. Pokial som správne pochopyl, tak keď zadam <div id="to_a_to"> Tak v riadku nebudem už nič robiť. A keď zadám <div class="to_a_to"> tak ešte môžem pridať niečo... chápem správne?
margin
Profil *
Petr ZZZ:
Nadpis první úrovně by měl být na stránce jen jednou.
Ale, no tak, tohle dneska tvrdí akorát SEO - blábolátory.
panther
Profil
Wladdisu:
S css sa v budúcnosti nechystám robiť tak ako s html
HTML bez CSS je jako auto bez volantu. Nepoužitelné.

Pokial som správne pochopyl
nepochopil. Začni na JPW, vše se dozvíš. Chce to trochu vlastní iniciativy.
Petr ZZZ
Profil
margin:
SEO-blábolátory tvrdí, že je to důležité pro SEO, což je blbost, v tom máš pravdu. Ze sémantického hlediska bych ale řekl, že je skutečně lepší mít <h1> na stránce jen jednou. Na co jinak bychom měli šest úrovní nadpisů?
Wladdisu
Profil
Tak ja neviem ale tak poradí mi niekto keď chcem spraviť to a to tak napíšem <div id> a keď chcem to a to tak napíšem <div class>.... Prosím toto mi stačí.
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
V názvech selektorů není moudré používat podtržítko
Cituji ze stránek, na které jsi odkázal: „Internet Explorer 5 a novější prohlížeče podtržítko v názvu třídy nebo ID snesou a správně zobrazí, ovšem starší prohlížeče ne.“
Na mém webu tvoří IE verze nižší než 6 pouze 9 tisícin procenta. On ten IE 4 toho neuměl trochu víc, takže já bych naopak považoval za docela moudré se na něj vykašlat. :-)

Na co jinak bychom měli šest úrovní nadpisů?
Nikdo není nucen využívat všechny úrovně nadpisů. To, že nadpisů první úrovně na stránce může být více, je zkrátka fakt, který by se počtem úrovní zastírat neměl. Skutečným nadpisem stránky je totiž <title>, ne <h1>.
Someone
Profil
Wladdisu:
Souhlasím s Pantherem HTML bez CSS je nepoužitelné. A k tomu dotazu

<div id="to_a_to">
Tak v riadku nebudem už nič robiť. A keď zadám
<div class="to_a_to">
tak ešte môžem pridať niečo

Class a Id nemá nic společného s tim jestli se to vyskytuje na řádku nebo ne. Od toho je pravě ten div ten div samotný zabere celý řádek. Nyní pokus o názornou ukázku
<div id="neco">Text</div>

Uvidíš pouze jen
TEXT ale vlastně to zabere celý řádek nějak takhle
TEXT--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To celý je ten div. Zabírá celý řádek, tedy pokud mu nenastavíš nějaké jiné rozměry
Wladdisu
Profil
Aha a keby to tam nebolo myslím to div tak aký je rozdiel? A potom.. Keď tam je

<div class="neco">Text</div>
tak to je takto...

este nieco...............TEXT....................este nieco
Someone
Profil
No ono zapsat něco bez tagu jako je např.
<id="neco">Text<>
vlastně nejde. Pokud potřebuješ aby se to zobrazilo v řádku tak by měl fungovat tag <span> něco k tomu: Span je v podstatě to samé jako div s tím rozdílem, že span není blokový element ( blokový element je to co udělá div >> Přivlastní si celý řádek pro sebe) takže
<span class="neco">Text</span><span class="druhyneco">Druhy text</span>
Tak tohle by se mělo zobrazit vedle sebe jako: Text Druhytext
edit:
Samozřejmě je zbytečné to takhle rozdělovat pokud by jsi chtěl aby ten text byl stejný, ale pokud by jsi chtěl aby byl každý jinou barvou tak tohle je ideální.
<head>
<style>
.neco {color: blue}
.druhyneco {color: green}
</style>
</head>
<body>
<span class="neco">Modry text</span><span class="druhyneco">Zeleny text</span>
</body>
Wladdisu
Profil
A keď tam mám dať obrázok?
Someone
Profil
Pokud chceš obrázek, tak si udělej div a dej mu nějaké rozměry a napozadí mu dej obrázek.

Someone:
#hlavicka-stranek {width: 100px; height: 100px; font-family: cursive; background: url('http://tvojestranka.cz/obrazek.png');}


to dáš jako styl a pak zapíšeš nějaký div:
 <div id="hlavicka-stranek">Text v hlavičce</div>

A upravíš si to podle sebe to už pak omrkneš na JPW v zálžce CSS.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Nadpis první úrovně by měl být na stránce jen jednou.
Nesmysl. Bez znalosti kontextu nelze nikdy určit vhodný počet. Děláš přesně stejnou chybu jako SEO-blábolátory…

V názvech selektorů není moudré používat podtržítko
Nejsem si jist, že měl s podtržítkem někdy někdo problémy, to tady akorát několik let papouškoval peta :-)
Prohlížeče vydané během posledních dvanácti let podtržítko zvládají a starší prohlížeče stejně mívají závažnější potíže.


Reaguji na Wladdisu:
Dokud si nepřečteš JPW, nemá cenu se na nic ptát, akorát nás nutíš opakovat to, co už je tam dobře popsané, a dříve či později tě pošleme do háje, protože bychom toho museli zopakovat opravdu hodně.
Mimochodem, když ti diskuse popíše, proč je nadpis „Prosím o pomoc“ nevhodný, tak opravit ho na „[POMOC] No hádam mi nekto pomůže“ fakt není dobrý nápad. Nadpis musí vystihovat podstatu dotazu. Chvíli jsem přemýšlel, že tě rovnou smažu.
margin
Profil *
Chamurappi:
Dokud si nepřečteš JPW, nemá cenu se na nic ptát
Proto jsem Wladdisovi položil dotaz[#8] margin, zda četl relevantní články na JPW, odpověď jsem nedostal, a dokud ji nedostanu, tak odpovídat "hodlat nehodlám".
Petr ZZZ
Profil
jenikkozak, Chamurappi:
Co vypuzovací chyba měření? Máte nějaký důvod nepoužívat v názvech selektorů pomlčku místo podtržítka, když už musí být selektor víc než jednoslovný? Máte vyzkoušené, zda selektory s podtržítky uprostřed fungují v prohlížečích jako Dillo, Epiphany, Iceweasel, Kazehakase, Konqueror, Minefield, SeaMonkey, Avant, Flock, K-Meleon nebo Shiretoko? (Přiznávám ovšem, že jsem se s žádným z těchto prohlížečů dosud nesetkal, našel jsem je na stránce http://browsershots.org/.)

jenikkozak:
Skutečným nadpisem stránky je totiž <title>, ne <h1>.
<title> se zobrazí úplně nahoře nad ovládacím panelem v modrém pruhu prohlížeče (na který se brouzdal moc nedívá) a ve výsledcích vyhledávání a v názvech záložek. Na stránce samotné jsou vidět nadpisy <h1><h6>.

Nikdo není nucen využívat všechny úrovně nadpisů.
Nemám pocit, že bych někde tvrdil opak.

Chamurappi:
Bez znalosti kontextu nelze nikdy určit vhodný počet.
Stránce, která je nějaký celek na nějaké téma, by mělo být možné dát nějaký jeden hlavní nadpis, asi jako má kapitola v knize hlavní nadpis jeden a nemá jich několik. Ale možná existují stránky, u kterých nevadí, když je na nich hájedniček víc. Neměl bys ukázku?
DoubleThink
Profil *
Petr ZZZ:
Přiznávám ovšem, že jsem se s žádným z těchto prohlížečů dosud nesetkal
Což je onen problém. Jinak bys věděl, že jde jen o front-endy Gecka a WebKitu. A mimoto - Minefield je jen označení night-bulidů Firefoxu a Shiretoko ani neexistuje (je to interní kódové označení FF3.5)

Máte nějaký důvod nepoužívat v názvech selektorů pomlčku místo podtržítka
Pochopitelně. Pomlčka je operátor odčítání. Kodéři, kteří je používají, akorát nasírají kolegy skriptaře, kteří pak nemůžou používat normální DOM.

Na stránce samotné jsou vidět nadpisy <h1> až <h6>.
No a? Vyhledávače nadpisy vesměs ignorují, stejně jako většinu ostatních tagů. Vliv struktury nadpisů je prakticky neměřitelný.
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
Co vypuzovací chyba měření?
I kdyby to byla hodnota 10× vyšší (tedy desetina procenta na mém webu), asi bych se tím nezabýval. Uživateli takovéhoto prohlížeče by se rozpadl téměř každý web. Od toho mého by ani nic jiného čekat nemohl.

Máte vyzkoušené, zda selektory s podtržítky uprostřed fungují v prohlížečích jako Dillo, Epiphany, Iceweasel, Kazehakase, Konqueror, Minefield, SeaMonkey, Avant, Flock, K-Meleon nebo Shiretoko?
Polovinu z nich (Epiphany, Konqueror, SeaMonkey, Flock, K-Meleon) dobře znám, protože je občas používám. Takže to pro mne zase tak moc cizí prohlížeče nejsou. Ono také poměrně dost stačí vědět, jaké jádro který prohlížeč používá a kdy se zastavil jeho vývoj.

<title> se zobrazí úplně nahoře nad ovládacím panelem v modrém pruhu prohlížeče (na který se brouzdal moc nedívá)
Kdyby na něj koukal, tak by zjistil, že u novějších Windows a prohlížečů žádný modrý pruh není.

Na stránce samotné jsou vidět nadpisy <h1> až <h6>.
To je, když dovolíte, věc, kterou trochu nějaký ten pátek znám.

Neměl bys ukázku?
Já ano. I když není živá, ale je natolik jednoduchá, že si ji každý zvládne představit i bez použití webového prohlížeče:
<h1>První nadpis první úrovně</h1>
<h1>Druhý nadpis první úrovně</h1>

Víš o prohlížeči, kde by výše uvedený kód způsobil pád aplikace? Nebo o používaném vyhledávači, který by kvůli použití dvou nadpisů nezařazoval stránku do vyhledávání?

Ale možná existují stránky, u kterých nevadí, když je na nich hájedniček víc.
Víš o nějaké, u které by to vadilo?

Stránce, která je nějaký celek na nějaké téma, by mělo být možné dát nějaký jeden hlavní nadpis, asi jako má kapitola v knize hlavní nadpis jeden a nemá jich několik.
Knihovna má název např. Krajská knihovna v Pardubicích. To by odpovídalo <title>. Jednotlivá oddělení knihovny mohou být <h1>, rozdělení na druhy a žánry může být <h2>, jako název díla se využije <h3>, jako díl (část) knihy bude <h4>, názvem kapitoly je <h5> a <h6> je pro nadpis v kapitole. Dokonce mi nezbyla žádná úroveň pro ještě menší nadpis. Zvláště odborná díla mívají úrovní nadpisů více. Jak jste vůbec přišel na to, že kapitole v knize má odpovídat zrovna <h1>? Co je to za zvláštní argument? Proč web srovnáváte právě s knihou? To, že auta mívají čtyři kola, znamená, že na stránce mohou být pouze čtyři černé nadpisy?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Co vypuzovací chyba měření?
Ta hraje roli jen na webech, které nejsou funkční ve starých prohlížečích.

Máte nějaký důvod nepoužívat v názvech selektorů pomlčku místo podtržítka, když už musí být selektor víc než jednoslovný?
Irelevantní pro posouzení, zda je podtržítko nebezpečné. (Osobně nepoužívám podtržítko dobrovolně nikdy a k ničemu.)

zda selektory s podtržítky uprostřed fungují v prohlížečích jako Dillo, Epiphany, Iceweasel, Kazehakase, Konqueror, Minefield, SeaMonkey, Avant, Flock, K-Meleon nebo Shiretoko?
Jinými slovy: zda fungují v Dillu, Safari, Mozille, Mozille, Safari, Mozille, Mozille, Internet Exploreru, Mozille, Mozille nebo Mozille? U Dilla to vyzkoušené nemám, ale nevidím žádný důvod, proč by nemělo fungovat. Věřím, že někde někdy mohlo zlobit na začátku identifikátoru.

<title> se zobrazí“ … „Na stránce samotné jsou vidět
Zobrazování má snad na sémantiku značek nějaký vliv?

Mimochodem, naplňuješ mizerně položenou otázku zbytečně výbušnými myšlenkami. Fakt jsem to měl hodit k ledu, dokud tu byl klid…


Reaguji na DoubleThinka:
Pomlčka je operátor odčítání. Kodéři, kteří je používají, akorát nasírají kolegy skriptaře, kteří pak nemůžou používat normální DOM.
Proč nemůžou? Tady se na sebe vrší jeden strašák za druhým. Brr.

No a? Vyhledávače nadpisy vesměs ignorují
On nepíše o vyhledávačích.
Petr ZZZ
Profil
jenikkozak:
<h1>První nadpis první úrovně</h1>
<h1>Druhý nadpis první úrovně</h1>

Mnoho nechybělo a poznal jsi, že jsem se skutečně ptal na živou ukázku nějaké existující smysluplně strukturované stránky s více nadpisy <h1>, které by krom toho prvního nebylo možné nahradit nadpisy úrovně <h2>, nebo které by se nedaly nahradit dvojkami všechny a kam by nešlo přidat nějakou, dosud chybějící, shrnující jedničku.

Dovolil jsem si porovnat kapitolu knihy se stránkou webu a knihu s webem. Tvůj příklad s knihovnou mi nepřipadne nejšťastnější – nebo snad máš na jediné stránce <h1>knihovnu</h1>, <h2>žánr</h2>, <h3>knihu</h3> a k tomu ještě <h4>strukturu</h4> <h4>nadpisů</h4> <h4>konkrétní</h4> <h4>knihy</h4>?

To, že auta mívají čtyři kola, znamená, že na stránce mohou být pouze čtyři černé nadpisy?
Asi tak, a podnadpisy mohou být tři růžové. :)

Zvláště odborná díla mívají úrovní nadpisů více.
Mívají spoustu kapitol, ale hierarchických úrovní, do kterých se kapitoly člení, mívají zřídka víc než čtyři.

DT, Chamurappi:
Děkuji za světlo do šera džungle prohlížečů. Jestli tomu správně rozumím, potom pestrou nabídku stránky browsershots lze do určité míry vysvětlit obchodní strategií, zhruba podle hesla "testujeme všechny prohlížeče včetně těch, o jejichž existenci jste dosud neměli tušení".

Chamurappi:
Zobrazování má snad na sémantiku značek nějaký vliv?
To ne, ale naopak by tam vliv být měl. Zobrazování je samou podstatou písemné komunikace. Pokud jde o sémantické rozdíly mezi <h1>, <h2> ... a <h6>, řekl bych, že by se ve zobrazení pokud možno projevit měly. V čistém HTML bez CSS se mimochodem také projevují – <h1> se zobrazuje největší. :)

naplňuješ mizerně položenou otázku zbytečně výbušnými myšlenkami
Můžeš mi rozšířit moderátorská práva a vytrhnu výbušné myšlenky do samostatného vlákna. :)

Fakt jsem to měl hodit k ledu, dokud tu byl klid…
Ale no tak... :)

On nepíše o vyhledávačích.
Děkuji. :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
ukázku nějaké existující smysluplně strukturované stránky s více nadpisy <h1>
Třeba tahle. Ukaž tu stránku náhodnému kolemjdoucímu a zeptej se ho, kolikáté úrovně je nadpis „3. Normative Definition of XHTML 1.0“ a kolikáté „3.1.2. Using XHTML with other namespaces“.
Mimochodem, mýtus o obecné nevhodnosti více <h1> už tady vyvracím pěkně dlouho. Nadpisem stránky je <title>.

které by krom toho prvního nebylo možné nahradit nadpisy úrovně <h2>
To, že je víc možností, neznamená, že je některá z nich jediná správná.

V čistém HTML bez CSS se mimochodem také projevují – <h1> se zobrazuje největší. :)
Máš na mysli HTML s interním výchozím stylopisem, který je víceméně opsaný z CSS specifikace. HTML je samo o sobě jen stromová datová struktura, nemá žádné zobrazení.

Můžeš mi rozšířit moderátorská práva a vytrhnu výbušné myšlenky do samostatného vlákna. :)
Mnohem lepší by bylo je sem vůbec nepsat. Motáš dohromady selektory s atributy a při tom poučuješ o terminologii, o prehistorickém podtržítkovém problému a o přinejmenším sporné úvaze o nadpisech v ukázkovém kódu, jehož pointa ani nespočívala v nadpisech. Nedivím se ostatním nepřátelsky vyznívajícím reakcím.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0