Autor Zpráva
okolojdouci
Profil *
Mám už dlouho tak nějak zafixováno, že adresa favicon by měla být zadána absolutně, snad kvůli tomu, že některé prohlížeče bez absolutně zadané cesty měly problém. Nevím kde jsem k tomu přišel, ale dodržuju to už roky. Teď jsem se snažil kolem toho něco dohledat a nenašel jsem nic. Je to pravda, nebo to můžu zadávat i relativně, příp. bez cesty? favicon povinně absolutně? favicon povinně absolutně?
Chamurappi
Profil
Reaguji na okolojdouciho:
nebo to můžu zadávat i relativně, příp. bez cesty?
Klidně i relativně. Nevím, že by někdy existovalo něco, co by s relativní adresou mělo problém. Je to <link> jako každý jiný.
Osobně většinou nepíšu <link rel="shortcut icon"> vůbec a ikonu dávám do /favicon.ico. (Výjimkou jsou případy, kdy chci dát různým stránkám na téže doméně různou ikonu… což asi dělám častěji, než je běžné.)
okolojdouci
Profil *
ok, díky. Připadalo mi to trochu zvláštní :-)
Že by to mělo fungovat i bez "shortcut icon", o tom vím, ale radši to píšu.
margin
Profil *
okolojdouci:
Že by to mělo fungovat i bez "shortcut icon", o tom vím, ale radši to píšu.
Chamurappi má na mysli, že favicon.ico funguje i bez elementu "link", pokud je v kořenovém adresáři.
okolojdouci
Profil *
margin:
Chamurappi má na mysli, že favicon.ico funguje i bez elementu "link"
Já jsem to pochopil, jen jsem to asi špatně formuloval. Jde o funkčnost bez uvedení v html, čistě na základě toho, že favicon.ico je tam, kde je html soubor.
Trejpa
Profil
okolojdouci:
jen jsem to asi špatně formuloval
Teď také.

favicon.ico je tam, kde je html soubor
Výchozí umístění favicon.ico se neodvozuje od souboru, ale od kořenového adresáře.
okolojdouci
Profil *
Trejpa:
Teď také.
Špatný den, sorry.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0