Autor Zpráva
Kryštof
Profil *
Dobrý den,
mám ještě jeden dotaz. Mám obrázek, který má 10000px šírku a 25px výšku. Potřebuju ho zafixovat, ale jen na výšku, tedy, abych ho mohl posouvat doprava a doleva. Děkuji mnohokrát za odpovědi.
YOYO
Profil
něco takového?
<style>
#box {position: fixed;height: 42px; overflow-x: scroll;}
</style>

<div id=box>
  <img>
</div>


.. ale zajímalo by mne, k čemu potřebuješ takovou nudli, která není o moc tlustší, než scrollbar, kterým jí budeš posouvat?
bukaJ
Profil
Nerozumím otázce. Jak zafixovat? Jak posunovat?
Kryštof
Profil *
Děkuji za řešení, ale to není to, co hledám. Potřebuji zafixovat obrázek tak, aby byl stále nahoře stránky, ale aby, když posuvníkem posunu doprava, se zároveň posunul i ten obrázek. Nevím, jak to vysvětlit, moc dobrý ve vysvětlování nejsem. :D Zkrátka, aby byl ten obrázek stále nahoře stránky a když budu posouvat stránku doprava, ten obrázek se také posune doprava, tj. když posunu stránku posuvníkem o 1000px, ten obrázek se posune také o 1000px, jakoby nebyl zafixován. Nebo že parametr fixed bude pouze pro posouvání stránky dolu a nahoru, ale když návštěvník posune stránku doprava nebo doleva, ten obrázek se zachová, jakoby zafixován nebyl... :D Zkrátka, nevím, jak to říct.
Pavel246
Profil *
Dobrý den, mám naprosto stejný problém. Potřebuji objekt zafixovat pouze k vrchu stránky, ale zároveň, aby se pohyboval po ose x.
Když objekt ukotvím, nedokážu se na menším zařízení (telefon, tablet) pohybovat v menu. Zaparkuje mi to k levému okraji a dál se nehnu. Na druhou stranu bych chtěl mít menu ukotvené nahoře, jelikož jsou stránky dost dlouhé. Tady je ukázka stránky, pokud je potřeba. http://www.pstk.cz/telefonni-karty/telefonni-karty-rok-1997.html
A tady použitý div.

#zarovnani2    {margin: auto; position: fixed; top: 0px; z-index:1;}
Děkuji, Pavel

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0