Autor Zpráva
jerich
Profil *
Ahojda, dělám stránku v HTML5 a používám i elementy z tohoto jazyka (selection, header, footer...). Všude mi to funguje až na IE. Nevíte jestli už IE umí s těmito elementy pracovat??
pcmanik
Profil
jerich:
Je nejaky dovod, racionalny samozrejme vyuzivat tieto elementy? Co viac prinasaju oproti obycajneho divu? Len same problemy, ako sam vidis.
Plaváček
Profil
jerich:

Než se vrhneš do implementace nových elementů, přečti si tuto roztomilou glosu http://zdrojak.root.cz/clanky/jaky-jazyk-je-pro-weboveho-kodera-nejdulezitejsi/ (a následně celý seriál, věnující se HTML 5).

A podporu nových vymyšleností v rozličných prohlížečích si můžeš ověřovat zde: http://www.quirksmode.org/compatibility.html
jerich
Profil *
Děkuji za zájem, ale já potřebuji jednoduchou odpověď - umí IE 8,9 s těmito elementy pracovat? Ano/Ne :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na jericha:
Ano. Akorát do verze 8 je neumí stylovat, jako každý jiný neznámý element, což sis sám ověřil. Starší verze ostatních prohlížečů je také považují za neznámé, ale stylování umožňují. Proč tě vůbec napadlo je používat, když sis dopředu neověřil podporu?
margin
Profil *
Ano, ne.
margin
Profil *
Napsal jsem to naopak, takže ne, ano.
Davex
Profil
jerich:
Kdybys náhodou netrval na jednoduché odpovědi, tak za určitých okolností je možné naučit Explorer neznámé elementy stylovat, ale musí být zapnutý JavaScript a nebude to tedy fungovat spolehlivě vždy a všude.
jerich
Profil *
Ok děkuji :-)
jerich
Profil *
Jinak podpora je uvedena většinou v souvislosti s novými vychytávkami HTML5 spojenými s JS jako média, formuláře, cavanas atd. Škoda, že IE opět brzdí, všude jinde to funguje.... Nu co, tak to zase převedu na divy...
Chamurappi
Profil
Reaguji na jericha:
Škoda
Proč? K čemu ty elementy návštěvníkům jsou?
jerich
Profil *
Jednoduše - přehlednost, pravda, uživateli to je asi šumák, ale vývojáři to usnandní práci když zdroják nebude "předivovaný".
Chamurappi
Profil
Reaguji na jericha:
Na usnadnění a zpřehlednění práce si může psát komentáře, úplně stejně jako předchozí generace.
Usnadnilo ti práci, že sis nastudoval nové elementy, dal je do kódu, zjistil, že nefungují, a zase je vyhodil? :-)
jerich
Profil *
Tak teď asi ne, ale pokud by IE fungovali, tak ano, divy jsem pak měl jenom tam, kde bylo opravdu něco jedinečného, ty layoutové divy byly označeny speciálně (hlavička, patička atd), ono to zas tolik práce nebude - všechny elementy fungují jako divy... :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0