Autor Zpráva
Ludvik
Profil *
Zdravim,

narazil jsem na problém, se kterým si nevím rady.
Mám stránku (asp.net), kterou jsem nevytvářel, ale přes Visual Basic ji automaticky vyplňuji, abych si ušetřil čas manuálním vkládáním.
Stránka kromě html používá i javascript.

Na stránce jsou dva combo boxy (Select tags).
První obsahuje 4 položky a druhý se naplní až na základě vybrání položky v prvním combo boxu.
Ve zdroji stránky u prvního comba vidím všechy <option> tagy a odpovídaji tomu, co vidím v seznamu.
Druhý combo box obsahuje jenom default <option>.

Když nastavím value prvního seznamu na požadovanou hodnotu a spustím přes příkaz fireevent událost onchange, aby se načetl druhý seznam, vše se provede jak má.
Druhý seznam nyní obsahuje několik položek. Když se ale podívám do zdroje stránky, nevidím u druhého seznamu žádnou změnu a nikde v celém zdroji není ani čárka o položkách, které lze v druhém seznamu vidět. Samozřejme tak nejsem schopen přiřadit v druhém combo boxu tu správnou hodnotu, protože mi to padá na neexistujíci položce. Druhý seznam (combo box) obsahuje ve zdroji stranky stale pouze ten jeden default option. Absolutně to nechápu. Jak se může na stránce zobrazovat něco, co nelze videt ve zdroji stránky??

Prosím, nesetkali jste se s tím uz někdo?
Zkoušel jsem všechny vlastnosti a metody elementu Select (objekt HTMLSelectElement), ale pořád to samé.

Diky
Davex
Profil
Ludvik:
Druhý seznam nyní obsahuje několik položek. Když se ale podívám do zdroje stránky, nevidím u druhého seznamu žádnou změnu a nikde v celém zdroji není ani čárka o položkách, které lze v druhém seznamu vidět.
Záleží na tom, jak se díváš na zdroj stránky. Pokud přes nabídku v prohlížeči, tak je to normální. Obvykle se jako zdrojový kód zobrazuje jen původní HTML kód, protože změna formuláře probíhá JavaScriptem až v prohlížeči. Aktuální podobu stránky můžeš zpracovat opět jen JavaScriptem a funkcemi DOMu.

Nebo třeba ve Firefoxu jde zobrazit celý zdrojový kód ve změněné podobě pomocí pluginu Web Developer Tools - menu View Source - View Generated Source, ale ve vyplňování Visual Basicem to asi moc nepomůže.
Ludvik
Profil *
Diky moc za odpověď.
Bude to jak píšete, což znamená, že jsem nahraný, protože i kdybych to chtěl udělat přes javascript, nepustí mě to, hlási mi to permission denied. Je to https, asi bych to musel spouštět ze stejné domény. Ještě popřemýšlím, jestli to nepůjde nějak obejít. :)

Ale diky, pomohl jste mi.
Ludvik
Profil *
Tak jsem to vyresil.
I kdyz ve zdroji stranky nejsou pro dany <select> vsechny <option>, umele jsem je strance podhodil cely <select> i se vsemi options pres outerHTML attribute a pak jednoduse vybral. A svete div se, ono to funguje! :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0