Autor Zpráva
Adrifinel
Profil
Vyzkoušela jsem program Browser Compatibility Detector

There is deprecated tag CENTER which may cause compatibility issues in this page. Suggest to replace it.
There is deprecated attribute align in tag IMG TABLE, which may cause compatibility issues in this page. Suggest to replace it.
There is deprecated attribute nowrap in tag TH, which may cause compatibility issues in this page. Suggest to replace it.


Center vadí, snad každímu seo, ale jak je to s tagy align, nowrap (jaká je vlastně jeho náhrada), font (ten taky vadí). A proč se vlastně stávají zastaralé? Center funguje přeci v každém prohlížeči ne?
okolojdouci
Profil *
Nebylas to ty, kdo tady posledně rozpoutal tu třístránkovou diskusi o tom, co je a co není sémantický kód? Center je nesémantický, tag align taky, font taky.
Nowrap nepoužívám, nekomentuju.
okolojdouci
Profil *
(sekvenci "tag align taky, " ignorovat, dlouho jsem nespal)
margin
Profil *
Adrifinel:
Center vadí, snad každímu seo
Možná už jsem ti to psal, tyhle věci vadí akorát seo-blábolátorům, neboli seomatům, ve skutečnosti na SEO nemají žádný vliv.
http://zdrojak.root.cz/clanky/pojednani-o-zbytecnosti-seomatu/

Co se týče kompatibility, zrovna tebou uvedené tagy a atributy mají v prohlížečích výbornou podporu.

Center funguje přeci v každém prohlížeči ne?
Možná nějaké exotická výjimka bude, ale nevím o ni, a to jsem vyzkoušel hodně exotických prohlížečů.

A proč se vlastně stávají zastaralé?
Důvod je oddělení obsahu od vzhledu.
Adrifinel
Profil
okolojdouci:
Vím já, to víš děravá pamět :D
Není někde stránka, kde je napsano, co je všechno nesémantické?
A takže nesémantické= zastaralé?

margin:
Taková menší otázka: Jsou vůbec nějaké Seo, které jsou pořádné nebo jsou všechno víceméně zbytečnosti?
A dlouho mít budou, že.

Prosila bych trochu vysvětlit, to oddělení obsahu od vzhledu...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Adrifinel:
Není někde stránka, kde je napsano, co je všechno nesémantické?
Stačí se zamyslet, jestli element slouží v daném případě pouze k určení vzhledu, nebo i k určení něčeho obecnějšího. Jinak viz Sémantika.name.

A takže nesémantické= zastaralé?
Nejde to vyhodnotit úplně paušálně, protože sémantičnost elementu lze posuzovat pouze v kontextu.
Stroj může jen těžko určit, jestli HTML značky určené k vyznačení významu textu pro stroj, jsou použité správně.

Jsou vůbec nějaké Seo, které jsou pořádné nebo jsou všechno víceméně zbytečnosti?
SEO je obecně zkratka pro optimalizaci pro vyhledávače.
Jestli myslíš SEO-blábolátory, tak ty převážně existují jen proto, aby svému autorovi vyráběly zpětné odkazy a rozmanitý (kradený) obsah. Čím divnější blábol si vymyslí, tím více pozornosti přilákají, takže nemají motivaci poskytovat kvalitní službu.
Taurus
Profil
Adrifinel:
Prosila bych trochu vysvětlit, to oddělení obsahu od vzhledu...

Pozice, viditelnost, odsazení, barvy apod. spadá pod css. Nemělo by to být určované přímo v html, což právě např. center, font nebo align dělá.
Adrifinel
Profil
Chamurappi:
Přiznam se, že to ani nevím, já sama, jestli je to vzhled nebo něco více :)
Mám takový pocit, že se dneska SEO právě stalo tímhlem... než tu optimalizaci pro vyhledávače...
Mám dokonce jeden, co chce po tobě zadávání telefoního čísla do stránky....

Taurus:
Nemělo, ale když jde o malé věci, není lepší to udělat právě v html....
okolojdouci
Profil *
Adrifinel:
Tady je řečeno všechno minimálně třikrát: http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=4&topic=129585
Taurus
Profil
Adrifinel:
Pořád je víc pod kontrolou styl pohromadě (klidně i interní) než všechny tagy malého projektu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0