Autor Zpráva
acemason
Profil *
Je možné vložit H3 (resp H4) takhle před seznam:

<h3>
 <ul>
  <li>název</li>
 </ul>
</h3>


Nebo dokonce takto:
 <ul>
 <h3> <li>název</li></h3>
 </ul>


Potřebuji k textu název (je jich tam samozřejmě víc) přivézt vyhledávače.
Díky moc za případnou radu,
Ace
Joker
Profil
acemason:
Potřebuji k textu název (je jich tam samozřejmě víc) přivézt vyhledávače.
Myslím že uzavření do nadpisu takhle nebude fungovat.

Zvýraznit ten text by šel například takhle:
<ul>
  <li>text text <strong>Zvýrazněný text</strong> text text</li>
  <li>text</li>
</ul>
acemason
Profil *
A to postačí,.. nemá větší váhu H3?
acemason
Profil *
Na stránce mi to funguje, horší až na to narazí vyhledávač,... to fakt nevím jak si s tím poradí, asi tam tedy raději vložím ten strong.
Dík.
panther
Profil
acemason:
nadpis je nadpis, seznam je seznam. Nevymýšlej ptákoviny, pokud bude web zajímavý, vyhledávače si ho najdou.
acemason
Profil *
Je mi to jasný,... díky.
Miloš
Profil
Přitom ze sémantického hlediska mě idea nadpisů vnořených do seznamu nijak nepohoršuje, osobně bych ji vítal.
Problém je, že to a) není validní (to by samo o sobě tak nevadilo), ale především b) jak na to budou prohlížeče reagovat (ty dnešní sice lze odzkoušet, ale do budoucna je to sázka do loterie).
jenikkozak
Profil
acemason:
Nebo dokonce takto:
<ul>
<h3> <li>název</li></h3>
</ul>
Proč ne raději takto:
<ul>
  <li><h3>Nadpis jako položka</h3></li>
</ul>


Potřebuji k textu název (je jich tam samozřejmě víc) přivézt vyhledávače.
Upřímně pochybuji, že se ti to tímto způsobem povede.

Miloš:
Přitom ze sémantického hlediska mě idea nadpisů vnořených do seznamu nijak nepohoršuje, osobně bych ji vítal.
Myslíš tím stylem, který uvedl acemason v prvním příspěvku? Můžeš uvést (spíše pro zajímavost) příklad, ve kterém by se to hodilo takto udělat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
jak na to budou prohlížeče reagovat (ty dnešní sice lze odzkoušet, ale do budoucna je to sázka do loterie)
Seznamy nejsou složitá struktura elementů (jako tabulky či <object>y), technicky vzato na sobě elementy <ul> a <li> navzájem moc nezávisí, první je obal s odsazením, druhý obal s puntíkem. Parser prohlížeče se při nalezení nadpisu uvnitř seznamu nejspíš ani nedostane do větve ošetřující vadný kód. Všechno se řídí jednoduššími pravidly, jakékoliv selhání by nejspíš musel někdo úmyslně naprogramovat :-)

Na Webylonu mám nadpisy uvnitř seznamů už sedm let a pochybuji, že tuto nezvyklost někdy někdo uživatelsky pocítil. (Ale jsou to opravdu nadpisy, ne položky, nesnažím se o vylomeniny jako acemason.)


Reaguji na jenikakozaka:
To také sémanticky nedává smysl. V seznamu, u něhož nezáleží na pořadí, nemůže jedna z položek nadepisovat ostatní.
Miloš
Profil
jenikkozak:
Můžeš uvést (spíše pro zajímavost) příklad, ve kterém by se to hodilo takto udělat?
<h1>Zvěřinec</h1>
<ul>
  <h2>Čtvernožci domácí</h2>
    <li>Kozy</li>
    <li>Čokli</li>
    <li>Micinky</li>
  <h2>Dvojnožci domácí</h2>
    <li>Husičky</li>
    <li>Kachničky</li>
    <li>Tchýně</li>
  <h2>Hmyzáci</h2>
    <li>Komouši (komár+moucha)</li>
    <li>Hovádi</li>
</ul>
jenikkozak
Profil
Chamurappi:
V seznamu, u něhož nezáleží na pořadí, nemůže jedna z položek nadepisovat ostatní.
Já to tak nemyslel.
<ul>
  <li><h3>Nadpis jako položka</h3></li>
  <li><h3>Já jsem seomák</h3></li>
  <li><h3>Lepší než h1 je už jen h0.5</h3></li>
</ul>

Fungovat (resp. nezpůsobit rozpadení) by to mělo. Že to považuji za blbost, jsem ale napsal.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0