Autor Zpráva
BigBear
Profil
Ahojte, potřebuji vytvořit širokou tabulku. Konkrétně tabulku s rezervacemi hotelu na celý měsíc.

Ve sloupcích jsou jednotlivé dny v měsíci a v řádcích pokoje hotelu. Každá buňka tabulky je pak buď prázdná, nebo jsou v ní informace o rezervaci v daném dni na daný pokoj. Bohužel ale tabulka vždy přesahuje šířku obrazovky a to je (očividně) velký problém - nemohu s tabulkou nijak pracovat. Chtěl bych nastavit například výchozí šířku sloupců, ale ať v css měním, co měním, šířka buňek zůstává stejná - očividně se mu nelíbí, že přesáhuji šířku obrazovky. Jak tedy udělat tabulku správně, abych mohl pěkně "přetékat obrazovku" a přitom nastavovat šířky buňek a další vlastnosti?

Pak bych také potřeboval, aby záhlaví bylo fixně položené - jako když si dám ukotvení v Excelu. A to jak horní (data jednotlivých dnů), tak levé (názvy hotelů a čísla pokojů). Je to nějak možné?

A poslední věc, co bych chtěl je, aby se zobrazovaly rolovací lišty v dolní části prohlížeče a pravé části prohlížeče - tedy fixní poloha v krajích obrazovky - jde to nějak udělat? Automaticky se mi zobrazuje vertikální rolovací lišta v pravé části prohlížeče, ale spodní, horizontální, lištu musím vynutit css vlastností a tudíž se zobrazuje vždy až na konci divu, který tabulku obaluje (to znamená, že lišta je mimo obrazovku a pokaždé, když chci rolovat obrazovku vpravo musím nejdřív zajet dolů a pak lištou rolovat vpravo).

Jsou tyto problémy řešitelné obyčejnou HTML tabulkou s css? Nemám to řešit třeba floatovanými divy a javascriptem šířky nebo tak? Mohli byste mi, prosím někdo pomoci? Už se s tím mučím poměrně dlouho. Vše funguje tak, jak bych chtěl, ale není to hezké a nepracuje se s tím vůbec "komfortně". Vytvořte mi prosím jednoduchou tabulku, která bude mít mnoho sloupců, aby vycházela z obrazovky, udělejte tam fixní horní i levé záhlaví a nastavte šířku sloupců. Moc vás prosím, fakt už se s tím trápím dlouho :-(. Děkuji.
Str4wberry
Profil
A nějaké hotové řešení nezabralo?
BigBear
Profil
Nevím, ještě jsem nezkoušel. Na něco kouknu a dám vědět. Zatím děkuji :-)

Dodatek:
Něco jsem shlédl a zatím to vypadá, že problém bude v té různorodosti šířek. Většinou to je řešeno dvěma různými elementy, kde jeden se dá fixed a nastaví se v něm stejné šířky buňek, jako v té druhé, která přetéká a dá se scrollovat. Já předem nevím ani šířky sloupců, ani colspany, ani rowspany, ani výšky řádků. Jedno řešení mi ve zběžném prohlédnutí asi pomohlo aspoň v něčem - asi bych mohl vytvořit div (s tím fakeovaným scrollbarem), javascriptem mu nastavit rozměry obrazovky (tady by asi byl problém, kdyby uživatel okno zmenšil nebo zvětšil, ale to by se asi moc nedělo, takže snad vpoho) a dovnitř vložit moji tabulku bez horizontálních i vertikálních hlaviček. Vlevo od tabulky vložit fixní div pro vertikální záhlaví a nahoře pro horizontální záhlaví. Pak tabulku projít javascriptem a podle šířky a výšky sloupců vytvářet jednotlivá záhlaví se správnými rozměry. To by mohlo fungovat, co myslíš? (Horší je, že tam je "dost" práce JavaScriptem a já jsem raději, když jdou tyhle věci řešit CSS)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0