Autor Zpráva
rybarada
Profil
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli se dá u border udělat okraje z obrázků. Děkuji rybarada
rybarada
Profil
příklad zde
panther
Profil
rybarada:
aby to fungovalo všude, tak obrázkem na pozadí.
rybarada
Profil
panther:
Dík, ale co když text bude větší než obrázek na pozadí. Dá se nějak obrázek na pozadí roztáhnout podle velikosti např. divu?
panther
Profil
rybarada:
udělej si obrázek, který se bude dát uprostřed libovolně natahovat, pak je to jen otázka 3 řádek v CSS.
rybarada
Profil
panther:
V css se moc neorientuji, ale snažím se začít. Ty 3 řádky bys mi nenapsal? Prosím, prosím.... :-)
mirekdas
Profil
V css3 funguje, ale ne pro všechny prohližeče. Zde je klikátko http://css3generator.com/ .
Trejpa
Profil
rybarada:
Pracnější, ale všude funkční: Obrázkové okraje
panther
Profil
mirekdas:
zrovna v tom tvém klikátku chybí border-image. Ani tato vlastnost není všespásná pro všechny případy (a navíc nefunguje všude). Prozatím je nepoužitelná, má-li border zapadnout do designu a nebýt to jen nějaký decentní obrázek (třeba gradient), který lze snadno oželet.

Řešení od Trejpy je funkční všude a je univerzální (pokud bychom znali šířku boxu, vystačíme si se třemi obrázky) a ani HTML/CSS nebude tak ukecané (to jsem zmiňoval v [#3], ale neměl jsem po ruce příklad a psát se mi to nechtělo).
rybarada
Profil
Díky všem, zkusím a ozvu se, jak to dopadlo...
rybarada
Profil
Funguje to! Díky moc všem. Moc jste mi pomohli. Dík, dík, dík :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0