Autor Zpráva
Cakewalk
Profil
Dobrý den,
na stránce načítám přes iframe jinou stránku, která automaticky generuje náhodný výběr z databáze.
V Exploreru mi ale nezobrazí pozadí načítané stránky.

Podle rad z různých fór jsem iramu zadal vlastnost allowtransparency="true" a načítané stránce <body style="background:transparent">.
Nicméně bez jakékoliv změny.

Řešil to už někdo? Díky za radu.
Bubák
Profil
Cakewalk:
Řešil to už někdo?
Ano, ukázka je na http://teststranek.kvalitne.cz/iframe1/

Když, tak dej odkaz na živou ukázku a napiš, ve které verzi IE se problém vyskytuje.
Cakewalk
Profil
Díky za reakci, ale tento způsob neřeší můj problém.
Stránka, která se mi načítá přes irame má vlastní obrázek na pozadí vložený přes style. V Exploreru (testováno na verzi 6, 7, 8) se pozadí načítané stránky nezobrazí. Ostatní vlastnosti css ano.

živá ukázka:

http://aukce.allelektro.cz/
Chamurappi
Profil
Reaguji na Cakewalka:
Stránka, která se mi načítá přes irame má vlastní obrázek na pozadí vložený přes style.
Její <body> nemá nastavené žádné pozadí, ani transparent, takže může být jakékoliv (klidně i bílé jako v Exploreru). Jestli je tedy řeč o těch přeblikávajících odkazech na ostatní zboží (které jsou mimochodem udělané tím nejhorším možným způsobem, protože jsi buď příliš tvrdohlavý, nebo nad tím moc nepřemýšlíš).
Cakewalk
Profil
Takže pro tvůj klidný spánek jsem do body přidal transparent, ale stejně nic;)

Nechápu co ti vadí na tomto provedení. Až na stylopis je kód poměrně slušný. V tom stylopisu jsou sice občas "prasárny", ale co by člověk neudělal kvůli efektu :D
Chamurappi
Profil
Reaguji na Cakewalka:
Je prasárna načítat třikrát tentýž <style> do stránky AJAXem.
Je prasárna používat AJAX, když znovunačítáš celý obsah stránky.

ale co by člověk neudělal kvůli efektu :D
Nikdy jsem nekritizoval efekt, jen tohle konkrétní provedení je mizerné.
Cakewalk
Profil
No generují se mi tři náhodné prvky, takže se třikrát přiřadí style. Nic jiného mne nenapadlo.
Ten refresh přes AJAX jsem zvolil kvůli tomu, abych nemusel obnovovat celou stránku přes klasický refresh. Zdá se ti to nevhodné? Proč?
V tomto případě je to moje prvotina, takže chybami se člověk učí ;)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Cakewalka:
No generují se mi tři náhodné prvky, takže se třikrát přiřadí style.
Třikrát úplně stejný <style>. Jednak není důvod, aby byl třikrát, jednak není důvod stahovat konstantní informaci AJAXem a už vůbec ne stylopis.

refresh přes AJAX jsem zvolil kvůli tomu, abych nemusel obnovovat celou stránku přes klasický refresh
Proč bys nemohl obnovovat celou stránku? Jsi uvnitř rámu a nic jiného v ní není.

Zdá se ti to nevhodné? Proč?
Posíláš na server o jeden požadavek víc, zvyšuješ celkovou výpočetní i paměťovou náročnost stránky. Prostě je to blbě. I když to nějak funguje…
Cakewalk
Profil
S tím refreshem musím souhlasit. Řešil jsem to přes AJAX, protože původně se kód nenačítal ifaremem, ale byl přímo na stránce. V tomto případě přiznávám, že by stačilo automaticky refreshovat načítanou stránku.
Také souhlasím, že kvůli náročnosti to nevhodné je;)

No popřemýšlím a něco s tím udělám.


No tak podle tvé rady jsem to upravil. Dokonce se krásně zobrazuje i pozadí přes iframe v explorer.

Stejně by mne zajímalo, proč se to pozadí nezobrazovalo, když jsem použil AJAX.

Trošku mne ale trápí to, že i když je refresh pouze v načítané stránce, tak jde prostě vidět, že se stránka refreshuje. Pro uživatele dost neumětelné, když mu v zadaný interval probíhá stále načítání stránky.
Stránka se samozřejmě celá nerefreshne.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0