Autor Zpráva
hans
Profil *
dá se nějak html tagem vložit svislá čára??a když jo tak jak??předem díky za odpověď
PerToon
Profil
Trochu zvráceně:
<hr width="1" size="500">
udělá 'vodorovnou' čáru o šířce pixel a výšce 500 pixelů, což je docela šikmá čára.
Petra
Profil
Nedá, pouze CSS jako border-left nebo border-right, případně obrázkem na pozadí.
PerToon
Profil
Petra - moje řešení je přípustný akorát se bude muset použít nějaký obtýkání aby mohl být text vedle toho.
peta
Profil *
PerToon
zajimavy, delat to v HTML :)

Jinak viz Petra, jakpsatweb - CSS - border
nebo CSS background
nebo tam muzes dat i obrazek na pozadi opakujici se ve vertikalnim smeru.

<style>
.cara1 {border-left:1px solid #000;height:100px;width:2px;position: absolute}
</style>
<div class="cara1"></div>
text

<style>
.cara2 {border-left:1px solid #000}
</style>
<div class="cara2">
text
</div>

<style>
.cara3 {background:#000;height:100px;width:2px;position: absolute}
</style>
<div class="cara3"></div>
text

<style>
.cara4 {background:url(obrazek.gif) repeat-y 40px 0}
</style>
<div class="cara4">
text
</div>

Vyhoda je, ze cara nemusi byt dalsim prvkem dokumentu, kdyz ji udelas jako obrazek na pozadi nebo okraj nejakeho bloku.

Lepsi, kdyz si prostudujes moznosti CSS, bez neho uz dneska nema smysl psat HTML
Radek Hrabůvka
Profil
Ještě bych upřesnil pro css začátečníky, když budou chtít upravit vzhed toho, co napsal peta, je nutné znát CSS, např. kvůli "position: absolute" v příkladu. Vzdálenost čáry, vodorovné nebo svislé od "textu" a okolí záleží na vnitřním a vnějším okraji, viz margin a padding, Yuhů to má na stránkách srozumitelně vysvětlené. V ukázce je rámeček okolo, při kódu border-strana, se zobrazí jedna čára, je možné jednoduše přidat další, stejné nebo odlišné čáry.
Vyhoda je, ze cara nemusi byt dalsim prvkem dokumentu, kdyz ji udelas jako obrazek na pozadi nebo okraj nejakeho bloku. Doplním: Velká výhoda. I když se to zpočátku nezdá, ale zbytečné elementy (prvky dokunentu) zbytečně prasí stránku.
peta
Profil *
Radek Hrabůvka
"I když se to zpočátku nezdá, ale zbytečné elementy (prvky dokunentu) zbytečně prasí stránku."

Tady bych byl opatrny, v pripade vypnuti CSS nebo v dobe jeho natahovani by se mi osobne libilo videt mezi zpravickami caru (kdyz mas nejake forum). Videl jsem to na text.rd3.cz , nevim, jesti to jeste existuje. ono 4 znaky <hr> nejsou zas tak moc a kdyz ses inteligentni, das to: prazdny radek - hr - prazdny radek. Nevypada to v kodu vubec zle
habendorf
Profil
peta: Proto já dávám do html hr, které má v css display:none a čáru udělám borderem. S css se vykreslí border a čára je skrytá, bez css se border nevykreslí, zato se vykreslí hr.
Radek Hrabůvka
Profil
peta Dobdá rada nad zlato, ale že jsem si v tvém kódu <hr> nevšiml.
habendorf Díky, zase jsem o něco málo chytřejší.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0