Autor Zpráva
dranel91
Profil
Google píše:

title   Pracovní pozice osoby (například finanční ředitel)
role    Pracovní funkce osoby (například účetní)

ale já to furt nějak nechápu. Copak není finanční ředitel a účetní "z jednoho pytle"? Můžete mi někdo vysvětlit rozdíl popř. uvést vhodnější příklady, na kterých bych to pochopil? A může mít jedna osoba jak title tak role? Díky za vysvětlení.
Petr ZZZ
Profil
Jak to zamýšleli autoři, nevím, ale když nad tím zkusím dumat, doberu se zhruba k tomu, že title bych bral jako všeobecnější a role jako nějaké konkrétnější označení. Třeba

title – počítačový technik a
role – péče o hardware, nebo

title – zoolog a
role – analýzy druhových spekter stepních coleopter.

Nebo to lze brát i jen jako možnost vybrat si mezi vyplněním žádné, jedné nebo dvou z celkového počtu dvou možných kolonek týkajících se zaměstnaneckého poměru.

Nebo ještě jinak – pokud tě v konkrétní situaci nenapadá, jak to rozdílně vyplnit, vystačíš si s jednou položkou, a pokud máš potřebu vyplnit dva údaje, sám budeš vědět, co napsat do title a co do role.

Ale to jsou jen moje úvahy, další názory by mě taky zajímaly.
Davex
Profil
dranel91:
Mělo by to vycházet ze standardu vCard, kde je title pozice ve firmě ve smyslu organizační struktury - např. obchodní ředitel, vedoucí kompetečního centra a role je funkce nebo profese - např. skladník, programátor nebo uklízečka.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0