Autor Zpráva
Balkis
Profil
Zdravim, nevi nekdo reseni chybneho zobrazeni ceske znakove sady v pridanem html podpise do mail klienta typu Live Mail, Windows Mail, Outlook atd.?
Mam udelanou html stranku s mail podpisem (text a obrazek loga) validni zpracovano podle navodu na webu (link mi to nechce zobrazit) takze staci zadat do G "Jak na kódování HTML e-mailů"
Kdyz stranku pridam jako podpis do mail klienta (v tomto pripade Windows Live Mail) pres Moznosti / Posta/ Podpis / Soubor pri psani mailu, otevreni nove zpravy se mi podpis nacte do mailu, ale nefungují nektere CZ znaky , konkretne š a ž, napr. á é fungují.
Ruzne jsme googlil, ale moc presnych reseni nikde neni, takze jsem uz zkusil nastavit v kodu ruzne charsets (UTF-8, Windows-1250 a ISO-8859-2), stejne tak jsem zkousel v settings klienta vybirat sady, aby se shodovaly s nastavenim v html podpisu (Moznosti / Posta/ Odesilani/ Mezinarodni nastaveni. Nic nepomohlo.
Takze zkousim ted tuto variantu, jestli uz se s timto problemem nekdo nesetkal a nezna reseni.

Moderátor Davex: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
peta
Profil
Prilis nerozumim v cem je problem. Ale v nastaveni klienta byva moznost volit kodovani celkove, predmet, obsah a mozna i podpis a font.
Cili, zprava prijde, klient ma prednastavene treba utf-8 a vse (celkove kodovani), co nezna se pokusi v tomto kodovani zobrazit. Pokud neni zadano v predmetu kodovani, zobrazi predmet v utf. Pokud neni zadano kodovani obsahu, zobrazi utf. Pokud je priloha (podpis) bez kodovani, snazi se ji zobrazit v utf. / Pokud ma prednastavene kodovani v nastaveni programu pro kazdou cast zvlast, muze se pokusit pouzit utf nebo prednastavene kodovani ( [ ] vnutit kodovani pro predmet ).
Takze v celku muze zkouset 3 rozdilna kodovani, z celeho klienta, konkretni polozka z klienta nebo ziskane z mailu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0