Autor Zpráva
Achelan
Profil
čaute chalani chcem sa spýtať o html a síce:
mám menu v index.html a v ňom 1 položku s názvom XY
mám 2x iframe (iframe1.html a iframe2.hmtl)
chcem aby sa mi 2 rôzne obsahy (2 rozdielne html - XX.html a YY.hmtl) zobrazili naraz v 2 rôznych iframe jedným kliknutím odkazu v menu XY...čo vy na tento oriešok???
Trejpa
Profil
Achelan:
Jde to pomocí skriptů, žádný oříšek to není.

Mít menu na jedné stránce a načítat obsah do vnořených částí není nejlepší nápad, stránky často osiří. Zkus to dělat obráceně, do iframe načítej menu, to pak nemůže osiřet a vše je dohledatelné.
_es
Profil
Trejpa:
Jde to pomocí skriptů, žádný oříšek to není.
No návštevník bez JS sa tomu asi nepoteší. Aj vyhľadávače nezaindexujú to, čo by mali.
Ide to aj bez skriptov, stačí namiesto dvoch iframe použiť len jeden iframe a doňho načítať stránku s dvomi iframe či rámami. No so všetkými nevýhodami rámov.
Achelan
Profil
to máš pravdu (_es) to bude asi problém - celkovo, no ale iframe1.html slúži ako základný rám pre obsah a iframe2.html slúži ako okraj (na margo) kde by sa mali zobrazovať iba vysvetlivky...čo teda s tým??? poraď bližšie...
Ide o to, že keď načítaš obsah XX.html odkazom z menu do iframe1.html, nenačíta sa YY.html do iframe2.html, kde sú vysvetlivky k danému textu z iframe1.html - chcel by som aby sa to zobrazilo súčasne (ako keď sme robili okraje do zošitov v škole kedysi, že do zošita píšeš hlavný text a sem tam za okraj napíšeš nejakú poznámku, vysvetlivky k nejakému cudziemu slovu v hlavnej časti zošitu, že by tieto vysvetlivky vyskočili sami (iframe2) pri otvorení hl. rámu (iframe1)
Celkovo je problém potom písať text do jedného iframe a oddeľovať nejako okraj tvrdými medzerami, alebo inak
Existuje teda script na automatické spúšťanie druhého okna akonáhle otvoríš okno prvé??? samozrejme v nadväznosti keď klikneš na jednu položku v menu
že klikneš na XY v menu a zobrazí ti XX.html do iframe1.html a následne by script šupol obsah YY.html do iframe2.hmtl automaticky???

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0