Autor Zpráva
ajvn
Profil
Můžete mi prosím poradit? Mám na webu několik skladeb ve formátu MP3, ve statistice webu (awstats) se objevuje pod chybovým kódem 404 výčet několika souborů - název je shodný s názvem a umístěním skladeb, přípona nenalezeného souboru je .smi. Jsem z toho jelen, zkoušel jsem Google ale nic jsem nenašel. Dík
PerToon
Profil
Netuším a ani chytrý web tenhle typ souboru nezná.
Dero
Profil
Netuším a ani chytrý web tenhle typ souboru nezná.

Dovolím si oponovat, Pere i Toone. http://filext.com/detaillist.php?extdetail=SMI mluví jasně, jedná se o XML formát ... bla bla bla ... poskytující informace o původu, autorství atd. multimediálního obsahu, spolupracuje například s Real Playerem či QuickTimem.

Mám takovou hypotézu, když se někdo snaží spustit video přímo z webu pomocí např. real playeru, tento se dívá po tomto souboru, aby sobě i uživateli ujasnil, co vlastně bude přehrávat. Logicky takový soubor nenalezne a přehraje ho naslepo.

Více např. na Intervalu
PerToon
Profil
Dero - Hm, tak máš chytřejší chytrý web. Ale tvoje hypotéza ačkoli zní logicky nevím jak je řešitelná, protože přehrávač by se měl koukat přímo po mp3...
Dero
Profil
PerToon: Můj Google mi důvěřuje. Co se té hypotézy týče, tak vysvětlím: chceš přehrát soubor nechutny-chrapot.mp3 (avi, rm, mpg, cokoliv...) a Real Player Ti ho samozřejmě přehraje. V případě MP3 samozřejmě vyrabuje ID3 tagy a podívá se po .smi souboru stejného jména (nechutny-chrapot.smi) pro nějaké dodatečné informace.

Po přečtení pár článků bych se spíš klonil k názoru, že .smi soubory se hodí a používají zejména k popisu streamovaných dat, ale jsou definovány pro libovolná multimediální data.
peta
Profil *
ajvn
404 znamena, soubor nenalezen. Mas spatne zadany nazev souboru. Nepouzivej pro soubory jine znaky nez
az_
Zadne mezery, carky, hacky, velka pismena
Pak se nemuzes splest, snad :)
Radek Hrabůvka
Profil
peta IMHO v tomto případě to není divnými znaky. "Na stopě problému" je Dero :—)
ajvn
Profil
Dero dík za radu, nepočítal jsem s jinými přehrávači než winamp nebo mediaplayer, vrhám se do studia jazyka SMIL
peta jasně žádný háčky :-)))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0