Autor Zpráva
mimochodec
Profil
Chtěl bych umožnit nahrávání obrázků na uživatelský profil.
Uživateli, který nemá nahraný obrázek, se zobrazuje nějaká výchozí hlava (jednoduchý gif). Chtěl bych zařídit, že po kliknutí na ten obrázek se zobrazí dialog výběru obrázku a po vybrání se obrázek nahraje.

Neumím zobrazit input type=file jinak, než jako ten výchozí input s tlačítkem. Můžu ho nezobrazit a použít tak jak popisuji?
Díky za radu. Odchycení vybrání souboru a samotné nahrání už nějak zvládnu.
Someone
Profil
Nejsem si zrovna stoprocentně jistý funkčností, ale INPUT FILE bych skryl, dal bych mu nějaké ID a boxu, ve kterém se má nacházet GIF bych dál událost onlcick něco jako: <div class="obrazek" onclick="document.getElementById('inputfile').focus()"></div>
mimochodec
Profil
Someone:
Vyzkoušeno, nefunguje.
Someone
Profil
mimochodec:
Místo focus() použij click()


Toto jsem ozkoušel
mimochodec
Profil
click o hodně lepší! U tebe mně to nefunguje, nevím proč. Ale u mě to jede, takže dík.
_es
Profil
mimochodec:
Neumím zobrazit input type=file jinak, než jako ten výchozí input s tlačítkem.
A to nejako vadí? Myslíš, že návštevník nejako ocení, že na odoslanie súboru nepoužije štandardné tlačítko na odoslanie súboru? Už sa to tu riešilo.

Ale u mě to jede, takže dík.
Naozaj? Vo všetkých prehliadačoch? Viď predposledný príspevok v tom odkázanom vlákne. A čo ak bude mať návštevník JS vypnutý?
mimochodec
Profil
_es:
Naozaj? Vo všetkých prehliadačoch?
Tak se zdá, že líp funguje visibility: hidden - v posledních verzích všech čtyř hlavních prohlížečů. Pokusím se to otestovat i na starších explorerech. Jestli budu řešit vypnutý JS, tak na jiné instanci, než konkrétně tady.

Myslíš, že návštevník nejako ocení, že na odoslanie súboru nepoužije štandardné tlačítko na odoslanie súboru?
Taky běžně preferuji standardní řešení, ale konkrétně v tomto případě se nebojím udělat výjimku.
peta
Profil
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/gal-pokus/gal-pokus.htm
Pokud to otevres ve ff, tak muzes do modreho okenka pretahnout obrazek primo z plochy nebo webove stranky. Zadny dialog file neni potreba. Kdyz pak na to poklikas, ted uz nevim, ktere z okenek, tak se to ulozi.
LosFilipos
Profil
Click() nefunguje v Opeře, Chrome ani Safari v případě, že má input type=file nastaveno display:none. Pokud je viditelný, nebo skrytý pomocí visibility:hidden, click() funguje. Více na http://tests.designovej.eu/djpw/click.php
_es
Profil
LosFilipos:
Pokud je viditelný, nebo skrytý pomocí visibility:hidden, click() funguje.
No možno v nejakom prehliadači to predsa len nefunguje. A ešte pokiaľ je funkčný JS. Čo je trochu nezmyselná požiadavka na funkčnosť, na ktorú JS nutný nie je - odoslanie súboru formulárom. Viac zmysluplne to rieši kurkumova rada v príbuznom vlákne.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0