Autor Zpráva
PanX
Profil *
Dobré ráno, rád bych se zeptal jestli je možné nějak docílit toho aby mi někdo nekopiroval obsah zdrojového kodu na mé strance.. jelikož to je html a když to zkopiruje tak mi zkopíruje bez problému celej web. Děkuji předem.
Plaváček
Profil
PanX:

Nelze. Neřeš.
PanX
Profil *
Takže mi někdo zkopíruje web? :O bezvadný.
Fisir
Profil
Reaguji na PanXe [#1]:
Nó, je to prasárna. Nejdříve si stáhneš program na zakódování stránky. Pak si v tom programu zakóduješ tvojí stránku a výsledek dáš do scriptu:
<script language="JavaScript">
document.write(unescape(" SEM ZADEJ ZAKÓDOVANOU STRÁNKU "))</script>
<noscript>Pro správné zobrazení této stránky si prosím povolte JavaSript ve svém prohlížeči!</noscript>
No, a je to. Jediný problém je s diakritikou (je trochu pošramocená). Ale uvědom si, že odstřihneš lidi bez JavaScriptu a vůbec, je to prasárna. Možná by jsi si na ten web mohl dát copyright, nic to nestojí a pak to můžeš hezky rozmáznout u soudu.
margin
Profil *
Nejde to, maximálně to jde ztížit a zakódování s sebou nese podstatné nevýhody. K HTML a CSS se dá jednoduše dostat, více jedno z mnoha zdejších témat o této problematice:
zašifrování zdrojového kódu
Giga
Profil *
PanX

a čo také objavné si vymyslel v html?

;)
jenikkozak
Profil
Fisir:
Možná by jsi si na ten web mohl dát copyright, nic to nestojí a pak to můžeš hezky rozmáznout u soudu.
Ty v tom autorském právu máš docela mezery, že? (Ano, dobře si pamatuji, že ses s ním dostal do křížku.) Autorské dílo (například stránka se zpracovanými nejčastějšími otázkami a odpovědmi na ně) je u nás chráněno automaticky - bez ohledu na nějaké znaky copyrightu, céčka v závorkách a textů: „Všechna práva (mimo právo na život) vyhrazena.“
peta
Profil
PanX:
Zalezi to na mnoha okolnostem.
HTML/CSS/JS kod, ktery si stahne prohlizec a musi umet desifrovat, uz nelze ochranit.

Muzes ale ochranit prenos samotneho kodu, napriklad pomoci https a prihlasovani pomoci php/mysql.

Muzes zabranit cizim aplikacim ve stahovani tveho kodu. Tusim, pres htacces. Myslim tim vykradani obsahu pomoci php file(). Nekdy je to zadouci, nekdy nezadouci. Napriklad stahovani kurzovniho listku a pocasi je zadouci. Ale treba obrazky, inzeraty a pod jsou nezadouci. Nekdo mi za inzerat zaplati a najednou se objevi na uplne jine strance, zadarmo.
Ale stale plati prvni vety, kdyz to ma zobrazit prohlizec, musi to umet dekodovat. A kdyz to dekoduje, pak to uz umi dekodovat kazdy sikonejsi programator. I s tim JS eval(), jak ti radi nahore.
Treba, toto je zajimavy programek, ktery zamicha pismenka podle btw algoritmu a pak je zas umi vratit zpet, podle klice. jenze musis dodat dekodovaci program prohlizeci, takze pak je to zbytecne kodovat.
http://peter-mlich.wz.cz/x/ww/js/pr/js-cryptbwt.htm

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0