Autor Zpráva
Trska
Profil *
Dobrý den,
hrozně pomalu se mi načítá web. Proto jsem udělal Speed test a zjistil jsem, že web má celkovou velikost 694668 bytů. Poblém je, že za to může obrázek, který je v pozadí - ten má 601319 bytů.
Obrázek je .jpg a je na nejmenší možné kvalitě. Je tam vážně potřebný.
Je nějaký způsob, jak třeba prvně načíst stránku a až pak načíst to pozadí? Popřípadě nějaké typy jak změnšit velikost obrázku?


Tak jsem velikost pozadí zmenšil pomocí www.imageoptimizer.net/Home/View-optimized-image.aspx?id=d9248052-a577-4960-864e-c8759ae1e252.
Ovšem stále má 96858 bytů, takže ještě by to trochu upravit chtělo.
Ján Jakabovič
Profil
To nie je vela to máte okolo 70 kilobajtov obrázok a 14 kilobajtov ostatné. Také niečo by sa malo hneď preniesť. Problém môže robiť http server na ktorom máte obrázok umiestnený: jeho výkon, konektivita, zaťaženosť alebo pokial je web generovaný script-om môže byť script zle optimalizovaný alebo môže robiť problém tiež MySQL server.
midlan
Profil
Jj velikost obrázku už je OK. Někdy bávají pomalé redakční systémy na slabších serverech.
Trska
Profil *
Na webu pracuji zde.
Nevím už jak načtení urychlit :(.
Ján Jakabovič
Profil
Jednoznačne pomalý beh script-u. Firebug mi merá priemerne 2.7sec čakania na html. to znamená že script sa vykonáva 2.7 sec, čo môžu spôsobiť dôvody vyžšie uvedené
Trska
Profil *
Tak web zpomalovala MySQL, Díky :).
peta
Profil
Ten obrazek, protoze uzivatel stejne nikdy nevidi cely, by se dal rozrezat na 3. A nebo do toho tredu udelat cerne pole. Aspon teda ve FF jsem nezaznamenal pruhlednost.
Mysql nema, co zpomalovat, pokud mas nastavene spravne indexy v tabulkach.
Pro php muzes zkusit tez ob_flush. Nejvetsi borci delaji na kazdem radku echo a server je prednastaveny tak, aby kazde echo zasilal uzivateli zvlast.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0