Autor Zpráva
David1256
Profil
Dobrý den,

řeším na svém webu jeden problém. Mám na stránkách odkaz, který má při kliknutí nadefinováno změnit location.hash + změnit obsah iframu. Vše funguje, problém však nastává, když použije návštěvník stránky tlačítko "zpět" v prohlížeči. V této situaci se začne chovat stránka následovně. 1) Změní se obsah iframu ale url adresa předtím změněná hashem se nezmění 2) Podruhé kliknu na "zpět" a změní se adresa v url ale obsah iframu ne. 3) Z toho vyplývá, že se obsah iframu a adresa pomocí hash změní až po dvou kliknutích na tlačítko zpět, což je nevhodné. Nevíte někdo, jak problém vyřešit? Pokud nechám po kliknutí na odkaz změnit pouze hash nebo pouze obsah iframu, tak vše funguje. Jakmile ale tyto varianty spojím, tak už se to začne chovat nestandartně viz výše. Přikládám funkci, kterou spouštím při kliknutí na odkaz.
 function nejakaFunkce(){
    novinky.location.href='/includy/novinky.php?cisloStranky='+ cisloStranky +'&rubrika=novinky'; //novinky je název iframu, jehož obsah měním
    cisloStranky++; 
    window.location.hash='stranka=novinky&cisloStranky='+ cisloStranky +'&rubrika=novinky';
    }
Darker
Profil
No mám dojem že lze kliknutí na tlačítko zpět zpracovat eventem.
David1256
Profil
Tak změna plánu :-). Ono to funguje, jak má, akorát je BUG v Chrome. Našel jsem tu i podobnou diskusi, kde se o něm píše...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0