« 1 2
Autor Zpráva
Petr ZZZ
Reaguji na panthera:

tak on je alt brán jako normální text...
Asi to tak bude, i když úplně normální text to není, protože je vidět jen za určitých okolností (podobně atribut title).

V případě obrázků může pomoci i název souboru, pokud se nepletu
Zkusil jsem to hledaje zabra_thumb_00000145 a německý gůgl najde, i když ne moc rád. Při hledání obrázků mi našel jen jednu stránku, mám to minimálně na dvou; možná to bere jako duplicitu, nebo není dvakrát nadšený z mrňavého náhledu. :) Zajímavé je, že při hledání textu našel dvě/obě stránky.

Reaguji na janbaraska:

Podíval jsem se na první tři stránky PDF a řekl bych, že odborný recenzent to neviděl. Přičemž se obávám, že nebude snadné najít kvalifikovaného recenzenta, který by byl ochoten se recenze ujmout, protože by s tím měl takové práce, že by rovnou mohl napsat knížku vlastní. – Dobře, trochu konkrétněji.

výtisk si můžete koupit za opravdu minimální cenu...
Za jakou? Kolik to stojí?

Existují i tištěné verze
Kolik těch tištěných verzi existuje? Jak se od sebe liší?

ušetřit práci nakladatelům...
Kdo ti nakladetelé jsou a kolik jich je?

Hodí se mít víc internetových prohlížečů, protože se v každém zobrazuje stránka lehce jinak.
To je řečeno velmi bulvárně a takto to jednoduše není pravda. Záleží na stránce i na tom, které prohlížeče porovnáváš. Dost prohlížečů zobrazí mnoho stránek shodně.

Kódy, skripty, tagy... neučte se je zpaměti.
Co to? Tagy že se nemám učit zpaměti? A co třeba takový kód <a href="" title=""></a> – ten taky nemám umět zpaměti?

Snažte se vyhnout editorům typu Microsoft Office FrontPage a podobným
Jak má začátečník poznat onu podobnost? A proč se tomu vůbec má vyhýbat? Spíš než doporučení by se hodil výpis výhod a nevýhod editorů typu Microsoft FrontPage. A zmínit, že roku 2007 byl FrontPage vystřídán editorem Microsoft Expression Web.

Příklady hrubek: posílaliy se příkazy, při prvním seznámením s jazykem, kódy nepište ve Wordu a programech tomu podobnýmch, stránky na disku jde otevírat (množné číslo, takže jdou, nebo lépe se dají)

Některé znaky s diakritikou jsou obludně velké (všiml jsem si č, ě, ť).

Přiznám se, že nedokážu posoudit, v jaké míře je nutno vidět zmíněné a další nedostatky v souvislosti s tvým mladým věkem, v žádném případě ale není na místě nazývat tvoje dílo "knihou". Podaří-li se ti je šířit, ať už digitálně nebo na papíře, obávám se, že tím čtenářům spíš uškodíš než pomůžeš, snad jen s výjimkou těch, kteří si z kvality slohu a frekvence hrubek udělají představu i o kvalitě vlastního obsahu a raději se poohlédnou po jiných zdrojích.

Reaguji na petu:
Objevil jsem spousta
spoustu, prosím.

cr pravopisu
Co je "cr pravopis"?

Hodí se mít víc internetových prohlížečů // od slova hazet, zahodit
Z čistě sémantického hlediska je výraz "hodí se" v dané souvislosti zcela v pořádku, tvoje kritika postrádá jakékoli opodstatnění.

Před kritizováním jiných autorů bych ti samotnému doporučil hlubší studium sémantiky, gramatiky a pravopisu češtiny.
« 1 2

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: