Autor Zpráva
Habasta
Profil
Dobrý den.

Poradí někdo jak vytvořit takzvaný skrytý odkaz?Nejlépe aby fungoval i na Facebooku,Twitteru atd.Je na to nějaký program,nebo je to čistě jenom v html kódu?Díky
Joker
Profil
Jestli správně chápu otázku, „skrytý odkaz“ není úplně vhodný překlad.

Má jít o odkaz, ze kterého není zřejmé kam vlastně vede, jako například http://goo.gl/F0pE vede na example.com?
Stačí adresu cílové stránky zadat do nějakého zkracovače (jako třeba můj příklad) a použít odkaz který to vyplivne.

Nebude fungovat třeba tady na fóru, pravidla tu používání takových odkazů zakazují :-)
nemeja
Profil
jinak služba která to provozuje je třeba bitly, koukni do googlu ;)

// může se odkazovat na takovéto služby?
Joker
Profil
nemeja:
může se odkazovat na takovéto služby?
Na některé odkazovat nejde, protože jsou v zakázaných slovech kvůli spammerům.
Jinak ale ta nežádoucí aktivita je zasílání odkazů u kterých není zřejmý jejich cíl, takže povídat si o službách na zkracování odkazů nebo na ty samotné služby odkazovat proti pravidlům není.

Sice ten dotaz může vyvolávat určité pochybnosti proč to chce dělat, nicméně pokud ty odkazy nechce používat zrovna tady, na většině jiných webů jim nevadí.
panther
Profil
nemeja:
může se odkazovat na takovéto služby?
ne, precti si poradne, co napsal Joker.

Nechce se mi ted koukat do pravidel, mam spoustu jine prace, ale kdyz uz zvelebujeme diskusi, proc ji plevelit odkazy, ktere 'nikam' nevedou? Jestli se stydis za cil odkazu, neodkazuj.
Joker
Profil
panther:
ne, precti si poradne, co napsal Joker.
Já ovšem píšu že může :-) Resp. v odkazu na tu službu samotnou nevidím problém, jen v odkazu skrz takovou službu na něco jiného.

Nechce se mi ted koukat do pravidel
Je tam doporučení pro odpovídající nepoužívat zkracovače.
Ale pořád bych řekl, že problematické je jen maskování odkazů a ne diskuse o zkracovačích jako službách.
panther
Profil
Joker:
diskuse nevhodna neni, byla to reakce na [#2] ohledne uzivani techto odkazu (nezadouci), nikoliv na diskutovani o sluzbe jako takove (nevadi, muze byt i zajimave).
nemeja
Profil
Děkuji všem za odpověd, jen jsem si nebyl jistý, zda to náhodou neni nežádoucí. Jelikož Joker to nedal do url, tak jsem si nebyl jistý.
Joker
Profil
nemeja:
Jelikož Joker to nedal do url
Protože to nejde, goo.gl je v zakázaných slovech, tak jsem musel ten odkaz rozbít.
Petr ZZZ
Profil
Zkracovače URL-adres mají nebezpečný potenciál býti zlem.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0