Autor Zpráva
Majkelju
Profil
Dobrý den,

chci v záhlaví stránky mít vlevo logo, uprostřed nápis a vpravo nějaké další info a zaboha to nemůžu napozicovat...u všech prvků mám float:left, jak všude na netu všichni radí...ale mě to nepomáhá :) Jinak tedy obrázek s prostředním textem se zobrazují správně v jednom řádku, akorát ten poslední si tvrdohlavě sedí pod nimi. Zde je kód:

<img style="float:left; margin-top:0px; width: 147px; height: 28px;" src="http://www.estiroad.com/obrazky/design2/logo_velke.png" alt="Logo - Správa cen dopravních staveb">
<div style="float:left; text-align:center; margin-left:-147px; font-size:20px" ><span style="font-size:10px">Sestava 3.1</span> - IZ - Rekapitulace po objektech</div>
<div style="float: left; font-size:10px">info o uživateli</div>';
Keeehi
Profil
Majkelju:
Asi je jejich obalový prvek moc úzký a prostě se nevejdou.
Trejpa
Profil
Majkelju:
Jak široká je hlavička? Proč ty bloky nemají nastavenu velikost (šířku)? Proč má první blok nastavený záporný margin?

akorát ten poslední si tvrdohlavě sedí pod nimi.
Třeba se vedle nich nevleze a odplave na další řádek, což je normální (zvlášť, když neuvádíš rozměry).
Majkelju
Profil
Keeehi: žádný obalový prvek tam už není, a ani jeden z těch divů nemá tak velký obsah, aby se to nevešlo...

Trejpa: Nastavenou šířku hlavičky nemám, prostě se to roztáhne na celou stránku (která je na šířku, takže místa je o to víc)...nastavenou velikost nemají, protože mají vždy jinou délku textu...ten ale nikdy není tak dlouhý, aby to muselo odskočit, místa je tam jak pro traktor :/ První blok má nastaven záporný margin, protože jinak je sice na středu, ale posunutý o šířku toho obrázku. Takže takhle je to přesně na středu.
Trejpa
Profil
Majkelju:
Takže takhle je to přesně na středu.
Takže je to úplně vlevo. Není proč by to mělo být na středu, plovoucí prvky tak snadno nevystředíš. Vlastnost text-align:center; je v prvním bloku zbytečná, je široký podle svého obsahu.

Zřejmě nám tu nedáváš dost informací, protože uvedené prvky fungují, jak jsou napsané a ne, jak si stěžuješ. Dodej odkaz na živou ukázku.
Majkelju
Profil
Právě bez text-align:center se to pořád hází doleva, jinak se mi to vystředit nepovedlo...k ukázce je nutná registrace na www.estriroad.com ... pak se jedná o http://www.estiroad.com/export_pdf/objekty.php?ids=329&sestava3=1
Keeehi
Profil
Majkelju:
PDF není to co stránka v prohlížeči. Záleží na konvertoru jak to převádí. Kdyby jsi se na ten tvůj kód podíval v prohlížeči, zjistil by jsi, že to vůbec nevypadá tak, jak by to vypadat mělo. Jsem překvapen, že ti toto přechroustalo do toho pdfka tak jak to udělalo. Jinak to vypadá, že konvertování zajišťuje mpdf. Manuál k css. Třeba ti to pomůže.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0