Autor Zpráva
Mároš
Profil
Ahoj,

Mám dotaz ohledně podpory v prohlížečích html5 form prvků.

Googloval jsem, ale všechny informace byly minimálně půl roku staré (asi hledám špatné slovní spojení :-) )

Pokud mám form, a chci v něm <input type="datetime-local">, tak se mi zobrazí ono vyskakovací okýnko jen v Opeře. V chrome 20 (a nějaký drobný) se mi ukáže jenom type date a time, ale ani datetime se nezobrazí. Ve firefoxu taky ne. Používám Auroru 16.0a2 (2012-07-27).

Je možné to nějak obejít? Tím myslím nastylovat nebo tak něco? Vím, že je jQuery plugin DatetimePicker nebo jak se to jmenuje, ale to se mi používat nechce :/

Mohl bych tomu políčku dát nějaký placeholder, kde by byl tvar v jakém to má být, ale to je asi ta uplně poslední možnost :)

Díky předem za informace :)
jenikkozak
Profil
Mároš:
Googloval jsem, ale všechny informace byly minimálně půl roku staré
Starší verze prohlížečů, které tyto prvky před půl rokem nepodporovaly, je nebudou podporovat ani v budoucnosti. Žádná verze z nejpoužívanějších prohlížečů za poslední půlrok neměla důvod zaniknout.
Mároš
Profil
jenikkozak:
Starší verze prohlížečů, které tyto prvky před půl rokem nepodporovaly, je nebudou podporovat ani v budoucnosti.
Proč? Není to tak trochu blbost? Na co se pak prohlížeče aktualizujou? Přece bug fixy, nový features atd... Nevím, proč by to neměli podporovat, naopak, pořád se to vyvýjí přece...

Žádná verze z nejpoužívanějších prohlížečů za poslední půlrok neměla důvod zaniknout.
Nechápu smysl té věty, nikdo se o žádném zaniknutí nebavil..
jenikkozak
Profil
Mároš:
Proč? Není to tak trochu blbost? Na co se pak prohlížeče aktualizujou?
Vytvářejí se nové verze. Ty staré zůstávají stejné. To znamená, že ty verze, které nová kouzla neuměly, je neumí ani dnes.

Nechápu smysl té věty, nikdo se o žádném zaniknutí nebavil..
Ale ano. Rovná polovina účastníků této diskuse se o tom bavila. :)
Protože nezanikla žádná z verzí, která ta kouzla nepodporovala, je počet nepodporujících verzí minimálně stále stejný. V nich se zobrazí pouze textový input a uživatel stejně nebude vědět, v jakém formátu má do něj čas zapsat. Tam ti nezbude než řešit situaci tak jako dosud, jako by datetime-local nebylo vynalezeno.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0