Autor Zpráva
Nikolaj
Profil *
Zdravim, mam jen taky drobný dotaz především mířeny už na zkušenejší kodéry.

V jakých situacích používate tabulku?
Ja se jich snažim vyhnout uplně. Na webu už je teď vubec nepoužívam ale zajimalo by mě spiš v jakych situacích je používate vy a jestli?
Diky za odpovědi, je to spiš takova anketa než rada:)
margin
Profil *
Nikolaj:
Tabulky jsou na tabulková data, jako třebas ceníky, kurzové lístky, výsledkové listiny závodů a spousta dalších.
suvel
Profil
Já je používám vždy, když chci korektní zobrazení více buněk a nemám chuť ani čas dlouze odlaďovat <span> a <div>, aby se to celé nerozsypávalo. Někdy jsou nenahraditené - time is money :-)
panther
Profil
suvel:
pokud jsi jen líný, tak je používáš špatně. Pokud se jedná o tabulková data, je špatná myšlenka „odlaďovat <span> a <div>“.

Nikolaj:
tabulka není zlo, kterému je třeba se vyhýbat. Je to element jako každý jiný, jen u začátečníků žije přesvědčení, že tomu tak není. Spousta z nich si přečetlo nějaký článek, kde se psalo o nevhodnosti tabulek - ale pozor. Nevhodnoti pro stavbu layoutu, o ničem jiném se v podobných článcích nepíše (nemělo by se psát).
slovakCZ
Profil
tabulky by si právě pro tabulková data jakou jsou ceníky atd používat měl. Je docela zásadní chyba pro to využívat divy.. Scvhálně si zkus několikasloupcový ceník napsat v divech. Samozřejmě, že to jde, ale co se s těmi daty stane, když se vypnou styly? všechna data budou pod sebou a naprosto to ztratí logiku. A teď si vemze chudáky nevidomé, kteří na takový web příjdou a čtečka mu přečte, že cena za pokoj je 150 Kč a cena snídaně 1500Kč :o) (podobný kiks jsem právě nedávno viděl).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0