Autor Zpráva
jehremich
Profil *
Ahoj, podívejte se na Jak psát web když kliknete na rubriku "HTML" tak se změní podrubriky (html tagy, abecedně, příklady, html tahák), kdž kliknete na rubrika "CSS", opět se změní podrubriky. Jak to udělal? Dejte mi prosím reálný příklad ať se z toho můžu učit:
v menu bude: Hry, filmy
v podmenu hry bude: stolní, pc, jiní
v podmenu filmy bude: akční, scifi, komedie

Děkuju moc!


Akorát ty podrubriky budou po levé straně.
Zechy
Profil
V tomhle případě jde o prosté přepínání HTML stránek kde se v prvku stránky mění obsah dle toho jakej má bejt, čili vlastně kostrou to jsou ty samý stránky, ale obsah maj takej aby to vyhovovalo tomu o čem jsou.
jehremich
Profil *
A jak mám teda něco takovýho udělat? Abych používal tu samou kostru, ale když kliknu na hry aby se mi v levém sloupci zobrazily podrubriky
Zechy
Profil
Vytvořit nový html soubor kde přepíšeš obsah a na který budeš z nějákého odkazovat.
panther
Profil
jehremich:
buď můžeš pro každou stránku tvořit nový HTML soubor, kde změníš jen menu a obsah, nebo mít jednu šablonu a do ní vkládat pomocí include obsah. Menu pak budeš měnit na základě jednotlivých podmínek (na jaké stránce/sekci jsem).
Mistr
Profil
jehremich:
Inspirovat se můžeš v Yuhůově stránce Skládání stránek z kousků.
jehremich
Profil *
Já se teď učím dělat dynamický web a šablona jde přes index. Takže??? Ještě mě napadlo že bych udělal x šablon a každá stránka by se připojovala ke konkrétní šabloně, šlo by to?? Teprv se učím dynamické stránky.
panther
Profil
jehremich:
mas jeden soubor (index.php). ktery obsahuje vs spolecne (hlavicku, paticku, novinky, ...). Do nej podle parametru v URL budes includovat obsah a menit menu na zaklade podminky (napr. dle dalsiho parametru v URL predstavujiciho kategorii). Kazda kategorie by mela vlastni submenu.

Neni na tom nic sloziteho, takovyto popis + par minut zkouseni by ti melo stacit ke zdarnemu splneni dilciho vysledku.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0