Autor Zpráva
EmbaTrade
Profil
Dobrý den,

naše firma často využívá Direct Mailingu pomocí exteních firem, které mají DTB emailových adres. Bohužel nemůžu přijít na způsob jak ověřit počet odeslaných emailů. V těle emailu máme Newsletter psaný v html. Nevíte jakým způsobem by šlo zařadit nějaké počítadlo, co by vracelo hodnotu odeslané emaily (ne jen přečtené)

Děkuji za rady
L.
ninja
Profil
Počet odeslaných emailů težko změříte, musíte věřit poskytovateli služby. Předpokládám že měříte počet přístupů na web a možná i konverze, tak vás moc nemusí trápit počet odeslaných emailů.
Petr ZZZ
Profil
EmbaTrade:
Z Vašeho dotazu vyplývá, že zasíláte nevyžádaná obchodní sdělení, což je přinejmenším v České Republice protizákonné. Dotazem na ilegální činnost porušujete kromě toho pravidla této diskuse.
Moderátor Chamurappi: Počítání odeslaných mailů rozhodně není ilegální.
ninja
Profil
Petr ZZZ: Z čeho usuzujete? V ČR nabízí rozeslání newsletteru na svojí databázi emailových adres mnoho firem a je to legální. Například Elephant Orchestra, Ermail.cz, Emailing.cz, atd.

Emailové adresy jsou uživatelů, kteří při registraci k nějaké službě souhlasili se zasíláním obchodník nabídek na email. Takže upusťte páru a buďte v klidu.
Petr ZZZ
Profil
ninja:
Nevěřím, že v dnešní době někdo se zbytkem závitu v mozkovně udělí souhlas se zasíláním čehokoli od kohokoli včetně předem neurčených třetích stran. Pokud někdo spamuje pomocí externích "služeb", nemůže mít souhlasy obětí, a pokud daná "služba" souhlasy skutečně má, musela je vyloudit pochybnými komunikačními technikami, např. utopené na třicáté čtvrté straně "šikovně" nečitelně sepsaných "smluvních podmínek". Tolik můj názor.

To vlákno už je tuším smazané (jednalo se o údajnou nabídku na prodej databáze se dvěma milióny emailů), nicméně Chamurappi se v něm vyjádřil ve stejném duchu: „Nedovedu si představit, že by někdo příčetný dal souhlas se zasíláním libovolného obsahu a přeprodejem tohoto souhlasu dál… Pokud s tím ty dva miliony obětí skutečně souhlasily, tak to buď bylo schované v nějakém dlouhém laicky nečitelném licenčním ujednání, nebo souhlasily se zasíláním něčeho konkrétního. “
T.Thomas
Profil *
Petr ZZZ:
Nevěřím, že v dnešní době někdo se zbytkem závitu v mozkovně udělí souhlas se zasíláním čehokoli
Existují služby např. tato: www.ermail.cz kde mail chodí pro registrované. Je to všeobecně známo a tak to nebudu rozvádět.
Otázkou je pouze to jakou hodnotu má pak pro toho kdo si tyto služby objedná přístup na stránky od "profesionálních klikačů", kteří obsah ani nečtou.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: